„Wierność jest trudna” Agata Przybyłek

PrzybyłekAgata WiernoscJestTrudna2

WIERNOŚĆ JEST TRUDNA

  • Autor: AGATA PRZYBYŁEK
  • Wydawnictwo: CZWARTA STRONA
  • Liczba stron: 388
  • Data premiery: 22.08.2018r.
  • Moja ocena: 8/10

 

„Wierność jest trudna” Agaty Przybyłek to drugi tom cyklu „Miłość i inne szaleństwa”. Jednakże książkę spokojnie można czytać bez znajomości pierwszego tomu. Kontynuacja opowiada o perypetiach sióstr bliźniaczek znanej nam z pierwszej części Niny i podobała mi się jeszcze bardziej niż pierwszy tom. Jest lekka, zabawna, trochę zwariowana, ciekawa i relaksująca.

Eliza jest ułożona i uporządkowana, stara się spełnić oczekiwania rodziców, postępować właściwie i nie wychylać się. Zawsze poprawna, grzecznie ubrana jest zupełnym przeciwieństwem swojej siostry bliźniaczki – Patrycji, również jeśli chodzi o podejście do mężczyzn. Eliza wkrótce ma wyjść za mąż za swoją młodzieńczą miłość Pawła, ślub ma być idealny i spełniać ambicję matki dziewczyny, zwariowanej i bardzo charakterystycznej Sabiny. Natomiast Patrycja nigdy nie zgadza się z matką, żyje po swojemu i do szczęścia nie potrzebuje mężczyzny. Nowoczesna, wyzwolona, z ostrym makijażem i wyrazistym stylem wydaje się być bardziej interesująca niż jej grzeczna siostra. Jednak to Eliza zawróci w głowie niepokornemu Szczepanowi, który z kolei znajdzie się w centrum zainteresowania jej siostry Patrycji, która będzie gotowa na wiele, by postawić na swoim i dostać to, czego chce. Co wyniknie z tego galimatiasu, czy Eliza wyjdzie za mąż? O tym będziecie mogli się przekonać podczas lektury. Ja powiem tylko, że książkę czytało mi się bardzo szybko i z niecierpliwością czekam na zapowiedziany ciąg dalszy, w którym mam nadzieję, poznamy dalsze losy sióstr.

PrzybyłekAgata WiernoscJestTrudna3

Nie jest to zupełnie typowa historia miłosna. Zaczyna się bowiem od przymiarki sukni ślubnej Elizy, która z podekscytowaniem czeka na ślub ze swoim wieloletnim przyjacielem, jej pierwszą i jedyną miłością. Paweł prawdziwie kocha dziewczynę, co nie do końca pasuje do typowych schematów tego typu opowieści, gdy narzeczony najczęściej okazuje się nie taki idealny. Ten jest przywiązany do Elizy i pewny, że chce spędzić z nią resztą życia. Dba o dziewczynę i planuje dla nich uporządkowane, przewidywalne życie. Elizie wydaje się, że ma wszystko czego potrzebuje do szczęścia, do momentu aż nie pozna Szczepana. Mężczyzna zaczyna budzić w niej uczucia, których zdecydowanie nie powinna odczuwać przyszła żona w stosunku do mężczyzny innego niż jej przyszły mąż. Jest przekonana, że to tylko chwilowa słabości i z wszystkich sił próbuje ją przeczekać. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że Szczepanem zainteresowana jest jej siostra bliźniaczka. Czyżby kłopotliwy trójkąt miłosny? Do tego problemy rodzinne z niesforną i bardzo egocentryczną matką sprawiają, że Eliza rzeczywiście zaczyna się gubić we własnym życiu i tym, czego od niego oczekuje.

Książka jest lekka i choć może akcja nie jest bardzo nowatorska, zaskakująca czy skomplikowana, ale czyta się świetnie, a przygody bohaterów porywają. Jest to to idealna książka na coraz dłuższe już jesienne, wieczory.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU Czwarta Strona i oczywiście autorce, Agacie Przybyłek.

PrzybyłekAgata WiernoscJestTrudna1

6 uwag do wpisu “„Wierność jest trudna” Agata Przybyłek

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s