„Idealna dziewczyna” Carrie Blake

blakecarrie idealna dziewczynaIDEALNA DZIEWCZYNA

  • Autor: CARRIE BLAKE
  • Wydawnictwo: BURDA PUBLISHING POLSKA
  • Liczba stron: 300
  • Data premiery: 15.02.2018r.
  • Moja ocena: 8/10

Nie do końca wiedziałam czego się po tej książce spodziewać, opisy zmyliły mnie i zasugerowały erotyk, a ta książka zdecydowanie erotykiem nie jest. Dopiero po przeczytaniu całości na ostatniej stronie przeczytałam „erotyczny thriller jakiego jeszcze nie było” i chyba rzeczywiście ta klasyfikacja jest najbliższa prawdy. Książka jest dziwna… wymyka się tradycyjnym podziałom i sposobowi pisania. Akcja nie jest jakaś bardzo burzliwa, jak w thrillerze, nie ma też typowych scen sexu jak w erotyku. Jest za to wszechobecne napięcie, erotyczne i nie tylko, ale jest ono tak dobrze oddane, że czytając wręcz je czujemy razem z jakąś nie do końca uchwytną aurą mroku i niepokoju.

Bohaterką jest Isabel Archer, która przeprowadza się do Nowego Jorku, żeby zostać aktorką, jednak to okazuje się nie być takie proste. Zrezygnowana dziewczyna, łapie się różnych prac, żeby jakoś się utrzymać, a końcu zatrudnia się w sklepie z materacami. Niezrealizowane plany i marzenia, nielubiana praca i samotność sprawiają, że Isabel jest rozczarowana swoim życiem i czuje jego bezsens. Może dlatego w momencie, gdy pojawia się w nim przystojny i nieziemsko seksowny Matthew rzuca się w tą znajomość bez zastanowienia i jest w stanie zrobić wiele, bo tylko poczuć napięcie i adrenalinę. Tajemniczy Matthew okazuje się jednak tylko pionkiem w grze znacznie potężniejszego gracza. Wkrótce sprawy bardzo się komplikują. Sposób zakończenia książki wskazywałby by na to, że zdecydowanie będzie kontynuacja, gdyż tak naprawdę wiele spraw nie zostaje wyjaśnionych, a zakończenie jest otwarte.

Tak jak już pisałam trudno mi tę książkę jednoznacznie ocenić i sklasyfikować, ale ogromnym jej plusem jest to, że jest ona bardzo odmienna  od wszystkiego co ostatnio czytałam. Zaczęłam czytać i przepadłam w tym dziwnym świecie, nie rozumiałam postępowania bohaterów, ale cały czas czuło się panujące napięcie i zagadkowy klimat. Jest to więc niezwykle odświeżająca i fascynująca lektura😊 Polecam.

2 uwagi do wpisu “„Idealna dziewczyna” Carrie Blake

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s