„UDOWODNIĘ CI” KAMILA MIKOŁAJCZYK

UDOWODNIĘ CI

  • Autor:KAMILA MIKOŁAJCZYK
  • Seria: GABRIEL LEGEND. TOM 1
  • Wydawnictwo:EDITIO RED
  • Liczba stron:504
  • Data premiery:10.02.2021r.

Skąd te młode polskie autorki czerpią inspirację? Skąd pomysły? Czytam i czytam szukając odpowiedzi. I nic…

@Kamila Mikołajczyk – strona autorska to dla mnie ciągle nieodkryty ląd. „Udowodnię ci” to jej trzecia książka. Ktoś czytał poprzednie „Wdech” lub „Wydech”? Przeglądając profil autorki dowiedziałam się, że będzie kolejna część. To dobrze, bo nie ukrywam jest to powieść, które lubię najbardziej. Chyba i ja będę czekać, jak inni czytelnicy na kolejną część.

Opis wydawcy

„Przez dziewiętnaście lat Larissa nasłuchała się tych, powtarzanych przez matkę, słów tysiące razy. Zbyt często, by wciąż traktować je poważnie. Dlatego kiedy w końcu udaje jej się wyrwać spod klosza nadopiekuńczej matki i wyprowadzić na studia, zamierza czerpać z życia pełnymi garściami. Nie sądziła jednak, że na swojej drodze spotka Nathana, uosobienie mężczyzny, przed jakim zawsze ostrzegała ją matka. Nathana każdy zna. Choćby jako niezniszczalnego Fivera, gwiazdę uczelnianej drużyny, bądź faceta od „bliźniaczek”. Nathan nie stroni od przemocy i używek, a arogancja to jego drugie imię. Wszystko się zmienia, gdy jego uwagę przyciąga pewna złotowłosa dziewczyna – uosobienie dobra i niewinności, ktoś, kto pod żadnym pozorem nie powinien zadawać się z kimś takim jak on. Od tej pory celem Nathana jest udowodnienie Larissie, że zasługuje na jej zaufanie i… miłość.”

Kurczę pieczone, już po samym opisie wydawcy wiedziałam, że mi się będzie podobać. Opis jest tak dobry jak książka.

Słonecznej stronie życia się podoba

Naprawdę się podoba. Książka utrzymana jest w gatunku New Adult, który bardzo lubię. Akcja toczy się studiach. Młodzi dorośli piękni, interesujący, energiczni. Autorka skutecznie odwzorowała tą młodość. Tą młodość, której nie jesteśmy w stanie niczym zastąpić. Sama historia jest interesująca. Opowiedziana jest z perspektywy dwóch jakże różnych postaci, Larissy i Nathana, ognia i wody, Flipa i Flapa. Ich postacie są świetnie skonstruowane, budzą sympatię mimo wad. Podobnie jest z postaciami drugoplanowymi. Chylę czoła przed autorką za świetnie skrojoną postacią matki, toksycznej matki. Zdarzyło mi się, że tak poważne wątki w tym gatunku traktowałam jako zbędny dodatek. Nierzadko nawet mnie denerwowały wplecione w nie pasującą do nich kompletnie fabułę. Tu wszystko się spina. Wątek matki nie jest osobny, jest całkowicie związany z główną fabułę. Pasuje do niej, staje się jej uzupełnieniem. Czy toksyczna matka to powód, przyczyna? Czy raczej efekt, ofiara? Sami doczytajcie.

Jestem pod wrażeniem pióra Kamili Mikołajczyk! Styl jest dopracowany, rzetelny, kompetentny. Jednocześnie książkę czyta się bardzo przyjemnie. Jeśli chcecie spędzić czas z dobrą powieścią, ta książka jest dla Was. A zakończenie, no cóż. Oczywiście zaskakuje i stanowi niedopowiedzenie. Dlatego, w tym też już ja, czytelnicy czekają na kontynuację.

Moja ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki bardzo dziękuję Wydawnictwu Editio Red.

Jedna uwaga do wpisu “„UDOWODNIĘ CI” KAMILA MIKOŁAJCZYK

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s