„Chłopak, którego nie było”

Rodzen Chlopak2

CHŁOPAK, KTÓREGO NIE BYŁO

 • Autor: ELŻBIETA RODZEŃ
 • Wydawnictwo: MIĘDZY SŁOWAMI
 • Liczba stron: 428
 • Data premiery: 31.07.2019r.
 • Moja ocena: 8/10

 

Elżbieta Rodzeń to jedna z moich ulubionych pisarek, od jakiegoś czasu jej książki biorę w ciemno. Bardzo się, więc ucieszyłam, że będę mogła przeczytać jej najnowszą powieść jeszcze przed premierą. Przeczytałam od razu po otrzymaniu, zarywając noc. Niestety z recenzją, z różnych względów zeszło mi znacznie dłużej. Powiem Wam jednak, że mimo, iż od przeczytania przez mnie książki minęły prawie dwa miesiące, to jednak dokładnie ją pamiętam, jak również emocje towarzyszące lekturze.

Martyna ma za sobą trudne przeżycia, bardzo ciężko pracuje w nadmorskim pensjonacie rodziców, powoli tracąc resztki wiary w siebie i przestając wierzyć w możliwość zmiany. Do czasu, aż pewnego razu spotyka na plaży tajemniczego mężczyznę. Od tego momentu jej życie się zmienia, znajduje w sobie odwagę do podjęcia ryzyka. James jest bogatym, przystojnym właścicielem firmy, mógłby mieć praktycznie każdą kobietę, ale na skutek trudnego dzieciństwa, nie ufa ludziom i żyje w pewnego rodzaju izolacji. Wszystko się zmienia, gdy poznaje Martynę. Dwoje nieufnych, poranionych przez los ludzi odnajduje się, jednak czy będą mieć szansę na wspólną szczęśliwą przyszłość?

Rodzen Chlopak1

„Chłopak, którego nie było” to książka niesamowita. Opowiada historię dwojga młodych ludzi niesamowicie doświadczonych przez los. Poranieni, z bagażem traumatycznych doświadczeń idą przez życie nie licząc na większe zmiany. Tymczasem uczucia towarzyszące im już od pierwszego spotkania trudno wytłumaczyć. Zmienia on zupełnie ich życie, od momentu gdy się poznali nic już nie jest takie samo jak wcześniej. I chociaż na swojej drodze znowu napotkają poważne przeszkody spróbują na przekór losowi być razem. Niesamowita dla mnie była towarzysząc ich znajomości aura duchowości i jej wytłumaczenie. Z jednej strony na zdrowy rozsądek zupełnie mnie takie rzeczy nie przekonują, ale z drugiej strony książka jest na tyle rewelacyjnie napisana i poprowadzona, że w pełni mnie ten wątek tu przekonuje, wręcz dodaje powieści ponadprzeciętności i cudownie uzupełnia całokształt historii. Oczywiście osób nie lubiących romansów pewnie to książka nie przekona, ale dla zwolenników tego gatunku, jest to lektura obowiązkowa, coś zupełnie innego, co pozostanie z Wami na długo.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU MIĘDZY SŁOWAMI.

Rodzen Chlopak3

5 uwag do wpisu “„Chłopak, którego nie było”

 1. Podobno warto przeczytać. To fakt, że niepełnosprawni wcale nie muszą być ciężarem jeśli tylko oni sami i otoczenie na to pozwolą.

  Polubienie

 2. dwa miesiące po lekturze i Ty dalej pamiętasz ją na tyle, żeby o niej pisać? To faktycznie musiała być dobra! 😉 Ja ostatnio, przy takim natłoku lektur, czasami dziwię się, że książkę czytałam 3 tygodnie temu, bo wydaje mi się, że minęło dużo więcej 😉

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s