„Kolory zła. Czerwień” Małgorzata Oliwia Sobczak

Koloryzla3

KOLORY ZŁA. CZERWIEŃ

 • Autor: MAŁGORZATA OLIWIA                              SOBCZAK
 • Seria: KOLORY ZŁA (TOM 1)
 • Wydawnictwo: WAB
 • Liczba stron: 379
 • Data premiery: 04.09.2019r.
 • Moja ocena: 8/10

Lektura debiutanckiej powieści to zawsze trochę ryzyko, gdyż nie wiemy czego się spodziewać. Ja przy wyborze lektury, kieruję się różnymi kryteriami. Jeśli znam i lubię autora to po jego książki sięgam w ciemno, jeśli nie znam to decyzję najczęściej podejmuję po lekturze opisu. Opis „Kolorów zła” mnie zaintrygował, do tego mocna, wyrazista okładka, pomyślałam sobie czytam. Książkę zabrałam ze sobą na wakacje, czy decyzja o lekturze okazała się trafiona?

Na sopockiej plaży zostają odnalezione zwłoki młodej kobiety, z okrutnie okaleczoną twarzą. Prokurator Bilski podejmuje śledztwo. Natrafia na trop podobnej sprawy sprzed siedemnastu lat, kiedy w podobny sposób została zamordowana córka sędzi Heleny Boguckiej. Nie wiadomo czy coś łączy te dwie sprawy na pozór  na sobą nie związane. Prokurator musi więc zbadać każdy trop, powiązania mafijne, problemy rodzinne, namiętność, szaleństwo. Nie wiadomo co stoi za zbrodnią.

Koloryzla2

„Czerwień” jest książką, która pochłania w całości, czyta się ją bardzo szybko i trudno się od niej oderwać. Kompozycja skonstruowana jest tak, że mamy dwa plany czasowe – 2013 rok i przeszłość 19995-1996. Poznajemy więc i obecnie toczące się śledztwo i losy Moniki przed zamordowaniem. Akcja toczy się szybko, krótkie rozdziały i zwroty akcji powodują, że wciągamy się w akcję jeszcze bardziej. Ciekawe jest spojrzenie w lata 90, czas przemian gospodarczych, a także rozwoju sopockiego półświatka. Wprowadzenie do powieści wątku mafijnego urozmaica i uatrakcyjnia lekturę, a jednocześnie może być sposobem na mylenie tropów. Ja akurat prawie od początku miałam przeczucia co do mordercy, jednak nie przewidziałam wszystkiego i pewne kwestie były dla mnie spory zaskoczeniem. Polubiłam bohaterów książki, ambitnego prokuratora Bilskiego, Anię, sędzię Helenę i z niecierpliwością będę wyczekiwać na ich dalsze losy.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU WAB.

koloryzla1

8 uwag do wpisu “„Kolory zła. Czerwień” Małgorzata Oliwia Sobczak

 1. Ale świetny kubek! 😉
  a tak serio, to książkę czytałam, faktycznie wciąga. Ja miałam do niej kilka obiekcji, ale ogólnie i tak oceniam ją pozytywnie. Tylko mam problem, bo ja polubiłam tylko dwóch bohaterów, a ich w drugim tomie już pewnie nie będzie! 😦

  Polubione przez 1 osoba

 2. Ja poczekam na drugi tom i od razu przeczytam jeden po drugim. 😊
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w moje skromne blogowe progi. 😊

  Polubienie

 3. Pingback: „Czerń” Małgorzata Oliwia Sobczyk | Słoneczna Strona Życia

 4. Pingback: „Biel” Małgorzata Oliwia Sobczak | Słoneczna Strona Życia

 5. Pingback: „Szelest” Małgorzata Oliwia Sobczak | Słoneczna Strona Życia

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s