„Powiedz, że wrócisz” Roma Nowicz

Nowicz PowiedzZeWrocisz1

POWIEDZ, ŻE WRÓCISZ

  • Autor: ROMA NOWICZ

  • Wydawnictwo: VIDEOGRAF

  • Liczba stron: 257

  • Data premiery: 11.02.2020r.

  • Moja ocena: 7/10

 

Debiutancka książka Romy Nowicz „Zapomnij o mnie” była bardzo przyjemną lekturą. Dlatego zdecydowałam się bez wahania na sięgnięcie po jej kolejną powieść. Mimo, że już z opisu wynikało, że będzie ona znacznie inna niż pierwsza książka. „Powiedz, że wrócisz” to zdecydowanie coś więcej niż erotyk, zawiera ona elementy sensacji, obyczajówki, powieści psychologicznej.

Opowiada o trójce przyjaciół jeszcze z dzieciństwa. Natalia, Dominik i Igor są nierozłączni, zawsze razem, do momentu, aż wchodzą w wiek dojrzewania i Natalię i Igora zaczyna łączyć coś więcej. Co na to Dominik? Przyjaciół z dzieciństwa coraz więcej zaczyna dzielić niż łączyć, jeden zostaje policjantem, a drugi gangsterem. Gdy Igora kolejny raz trafia do więżenia, wybierając pociąg do kasy i wygodnego życia ponad miłość i zaufanie, Natalia go zostawia, a pocieszenia szuka w ramionach Dominika. Czy dziewczyna nie będzie żałować tego kroku?

Nowicz PowiedzZeWrocisz3

Akcja jest prowadzona dwupłaszczyznowo, w przeszłości czyli w czasach młodości bohaterów oraz obecnie w czasach kiedy są po trzydziestce. Po długiej rozłące Natalia i Igor znowu bowiem na siebie wpadają, czy coś ich jeszcze łączy? Czy miłość przekształciła się w nienawiść? I co na to Dominiki. Nie będę zdradzać zbyt wiele ze szczegółów akcji, powiem tylko, że bez wątpienia jest to powieść o trójkącie miłosnym, z dość pikantnymi scenami erotycznymi, ale jest to też zdecydowanie coś więcej. Jest to tez powieść o toksycznym związku, o przemocy psychicznej i fizycznej, o uzależnieniu i chorej miłości, o zdradzonej przyjaźni i zawiedziony zaufani, a w tym wszystkich akcje z policją i mafią oraz sporo tajemnic z przeszłości do wyjaśnienia.

Myślę, że to jest świetna lektura, na obecny trudny czas, gwarancja rozrywki i oderwania od rzeczywistości. Polecam gorąco.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU VIDEOGRAF.

Nowicz PowiedzZeWrocisz2

Jedna uwaga do wpisu “„Powiedz, że wrócisz” Roma Nowicz

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s