„Ciche dni” Abbie Greaves

GreavesAbbieCicheDni1

CICHE DNI

  • Autor: ABBIE GREAVES

  • Wydawnictwo: MUZA

  • Liczba stron: 320

  • Data premiery: 20.05.2020r.

  • Moja ocena: 7/10

Ciche dni” Abbie Greaves to powieść, której przeczytanie zajęło mi trochę czasu, głównie dlatego, że trudno było mi się do niej zabrać i pozwolić akcji rozwinąć się na tyle by mnie wciągnęła swoim wirem. Podświadomie może bałam się emocji ,które poruszy i tematu, gdyż powieść, jak wskazuje opis na okładce, porusza temat trudnych relacji małżeńskich i konsekwencji braku porozumienia, które prowadzi do tragedii.

Frank i Margot są szczęśliwym małżeństwem z czterdziestoletnim stażem. Wiele razem przeżyli, ale tragedia jaką była śmierć ich jedynej córki prawie ich zniszczyła. Akcja zaczyna się od bowiem od wydarzenia jaki jest próba samobójcza bohaterki. Okazuje się, że popchnął ją do niej fakt, że jej mąż, który zawsze był dla niej wsparciem i podporą, który był jej najlepszym przyjacielem, po śmierci ich córki nagle przestał się do niej odzywać. To milczenie trwało już pół roku i Margot nie była w stanie tego dłużej znieść. Frank siedząc przy łóżku żony, która jest w bardzo ciężkim stanie, a która się w nim znalazła na skutek jego działań, a w zasadzie ich braku, ma okazję przeanalizować swoje postępowanie i spojrzeć na wszystko trochę inaczej. Postanawia opowiedzieć jej wszystko ze swojego punktu widzenia, wyjaśnić wiele rzeczy i wyjawić to, co do tej pory przemilczał. Wierząc, że ukochana, która jest w śpiączce go usłyszy i zmotywuje ją to do powrotu do zdrowia. Bardzo interesującym jest przy tym fakt, że na skutek tego zabiegu autorki możemy jako czytelnicy spojrzeć na związek, miłość i temat relacji z męskiej perspektywy, co w powieściach poruszających taka tematykę jest zdecydowanie rzadszym zjawiskiem.

GreavesAbbieCicheDni2

Książka, gdy już pozwolić jej się rozwinąć, gdyż początek jest raczej powolny i spokojny, intryguje i fascynuje jednocześnie, gdyż poruszana przez nią tematyka jest bardzo interesująca. Porusza temat tego, co leży u podstaw naszego życia, a mianowicie relacji międzyludzkiej, w tej sytuacji tą relacje najbliższą, z partnerem, małżonkiem. Losy Franka i Margot pokazują jak wiele złego moją spowodować niedomówienia, tajemnice i brak dobrej komunikacji. Powieść jest refleksyjna, poważna i spokojna, natomiast jest to na pewno wartościowa pozycja, mogąca skłonić do wielu ważnych refleksji i gorąco zachęcam do jej przeczytania.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU MUZA.

GreavesAbbieCicheDni3

3 uwagi do wpisu “„Ciche dni” Abbie Greaves

  1. Pingback: „Jedno słowo za dużo” Abbie Greaves | Słoneczna Strona Życia

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s