Mimo, że wakacje się skończyły i czasu na czytanie jest mniej, we wrześniu również przeczytałam sporo, dlatego napiszę tylko o tych najciekawszych lub najbardziej charakterystycznych pozycjach.
Najlepsze książki przeczytane we wrześniu:
1. „Hopeless” Colleen Hoover
Długo zwlekałam z sięgnięciem po książki Colleen Hoover, trochę się obawiałam, że to łzawa, banalna literatura dla młodzieży. Od tej pory przeczytałam jak na razie 3 książki autorki i każda z nich mnie zachwyciła. Muszę więc przyznać, że coś jest w fenomenie autorki…
„Hopeless” to poruszająca, doprowadzająca do łez i uderzająca w emocje opowieść. Nie będę opisywać fabuły, powiem tylko, że historia Sky i Holdena to dotykająca serca opowieść…
9/10
2. „Siedem sióstr” Lucinda Riley
Bohaterkami cyklu jest sześć sióstr adoptowanych przez ekscentrycznego, tajemniczego milionera mieszkającego w „Atlantis” wspaniałym zamku nad Jeziorem Genewskim. Adoptowane dziewczynki zostały przez Pa Salta nazwane na cześć konstelacji gwiazd Siedmiu Sióstr. Natomiast z niewiadomych powodów siódma siostra nie została odnaleziona. Po nagłej śmierci ojca siostry wracają do domu, gdzie okazuje się, że zostawił on każdej z nich zaszyfrowane wskazówki, które moją im pomóc, jeżeli będą chciały, odnaleźć swoje korzenie, a niejednokrotnie również odpowiedzi na pytanie dotyczące przyszłości i swojego miejsca w życiu. Każdy tom opowiada historię poszukiwań jednej z sióstr, oczywiście w tle występują pozostałe bohaterki.
Pierwszy tom „Siedem sióstr” opowiada o najstarszej siostrze Mai D’Apliese. Po ciężkich przeżyciach w młodości Maia trochę wycofuje się z życia, jako jedyna z sióstr mieszka nadal na terenie posiadłości ojca, jest tłumaczką. Po śmierci ojca jego wytyczne kierują ją aż do Brazylii i zrujnowanej willi w Rio de Janeiro, gdzie poznaje historię swojej przodkini z czasów Belle Epoque, Izabeli Bonifacio, a z czasem i własną historię.
9/10
3. „Siostra burzy” Lucinda Riley (c. Siedem sióstr, tom 2)
Drugi tom „Siostra burzy” przybliża losy drugiej w kolejności siostry, Ally D’Apliese. Wiadomość o śmierci ojca dociera do niej, gdy znajduje się na morzu, gdzie przygotowuje się do ważnych zawodów żeglarskich. Po śmierci ojca jej losy jeszcze bardziej się komplikują, ale w końcu dociera do Norwegii, gdzie poznaje historię niezwykle utalentowanej śpiewaczki Anny Landvik.
9/10
4. „Tylko jedna noc” Simona Ahrnstedt
Lekka, przyjemna historia miłosna, nie jest banalna, może nie jakoś bardzo zaskakująca i nowatorska, ale czyta się ją szybko z dużym zaangażowaniem. Główna bohaterka Natalia pochodzi z arystokratycznego rodu, jest utalentowana konsultantką biznesową i z wszystkich sił pragnie akceptacji ojca i powierzenia jej roli w rodzinnym biznesie. Jednak zdaniem ojca tylko mężczyźni z rodziny są godni tej roli. Dawid Hammar doszedł do wszystkiego sam, jest jednym z najbogatszych inwestorów w Szwecji. Gdy Natalia i Dawid się spotykają odkrywają, że coś ich do siebie ciągnie, natomiast na ich drodze czeka wiele przeszkód i niespodzianek. Chociażby taka, że Dawid ze względu na dawne dzieje od lat pragnie zemsty na rodzinnej firmie Natalii…
8/10
5. „Miłość przychodzi z deszczem” Mila Rudnik
To niezwykle poruszająca, ciekawa i dotykająca wiele emocji historia. Marcin i Marek to jednojajowi bliźniacy, identyczni i bardzo ze sobą związani. Jeden z nich ma żonę, jednak problemem jest brak dziecka. Wpada więc, na jak mu się wydaje, genialny pomysł. By go zrealizować posuwa się do szantażu, tym samym zmieniając na zawsze życie swoje i brata. Zawstydzony i zniesmaczony Marek wyjeżdża nagle z rodzinnej miasta, spotyka Anię, która okazuje się dla niego miłością życia, zabiera ją w odwiedziny do rodzinnej miejscowości i tam wszystko komplikuje się jeszcze bardziej… Potem ma miejsce wypadek, w którym ginie jeden z braci… Kilka lat później losy Ani niespodziewanie krzyżują się z losami pozostałego przy życiu brata…
Książka ta dotyka bardzo trudnych spraw, trudno jest momentami zrozumieć postępowanie bohaterów, jednak jak wiadomo zdesperowany człowiek popełnia różne głupstwa. Przedstawiona historia stawia pytanie dotyczące głębi poświęcenia, które można ponieść w imię rodziny i siły miłości….
8/10
6. „Ósmy cud świata” Magdalena Witkiewicz”
Najnowsza książka Magdalena Witkiewicz porusza kwestię przeznaczenia i przecinania się ludzkich losów. Opowiada o Annie trzydziestokilkuletniej singielce, która pragnie odmienić swoje życie. Powieść jest w stylu ostatnich książek Magdaleny Witkiewicz, lekka, kobieca, ale poruszająca i zmuszająca do myślenia.
8/10
fantastyczny wrześniowy wynik, widzę, że prawie same świetne pozycje! Mnie najbardziej ciekawi książka pani Witkiewicz! 😀 Pozdrawiam!
PolubieniePolubione przez 1 osoba
Jest naprawdę warta przeczytania. Polecam😀
PolubieniePolubienie