„Skradzione laleczki” Ker Dukey & K. Webster

dukey webster skradzionelaleczki1SKRADZIONE LALECZKI

  • Autor: KER DUKEY & K. WEBSTER
  • Seria: LALECZKI (TOM 1)
  • Wydawnictwo: NIEZWYKŁE
  • Liczba stron: 262
  • Data premiery: 30.05.2018r.
  • Moja ocena: 9/10

Najnowsza premiera Wydawnictwa Niezwykłe, chyba mało którego czytelnika pozostawi obojętnym.  Ci o słabszych nerwach, delikatniejsi i bardziej wysublimowani mogą poczuć się dotknięci, a nawet być może lekko zniesmaczeni. Natomiast poszukiwacze mocnych wrażeń i ludzie lubiący nietuzinkowe, zaskakujące lektury będą zachwyceni!

Książka jest swoistym połączeniem thrillera, erotyku, dark romance. Czyta się ją z zapartym tchem, wiele momentów po prostu wbija w fotel.  Akcja toczy się szybko, jest bardzo ciekawa. Wiele opisów jednak jest bardzo dosadnych, brutalnych i zawiera wulgaryzmy. Odbieram to jednak jako jak najbardziej uzasadnione akcją, książka tworzy mocną, spójną całość.

Opowiada historię dwóch sióstr, które mając dziewięć i czternaście lat udają się na pchli targ i zostają stamtąd porwane przez sprzedawcę laleczek. Benny traktuje je jak swoje żywe lalki, trzyma w niewoli i robi z nimi co chce. Uważa, że ma prawo nimi rozporządzać i są jego własnością. Młodsza laleczka jest posłuszna, Benny przebiera ją i maluje, a jednocześnie bije i dręczy. Starsza, piękna laleczka jest niepokorna i się buntuje. Po latach niewoli udaje jej się uciec, obiecuje sobie, że wróci po siostrę. Osiem lat później Jade jest policyjnym detektywem, jest zdeterminowana i skuteczna. Każdą sprawę zaginięcia traktuje tak jakby dotyczyła jej siostry, której ciągle nie udało jej się odnaleźć. Życie dziewczyny ciągle jest określane przez tragiczną przeszłość, związała się z sąsiadem z dzieciństwa, który zapewniał jej poczucie bezpieczeństwa, dziewczyna jednak nie czuje się szczęśliwa. Irytujący partner z pracy coraz bardziej ją intryguje, a sprawy zaginięcia i morderstwa wydają się dziewczynie powiązane z przeszłością. Musi zdecydować jak ma dalej żyć i co stanie się, gdy trafi na trop siostry i Bennego.

dukey webster skradzionelaleczki

Czytając poznajemy naprzemiennie teraźniejsze losy Jade i wydarzenia z przeszłości, to jak doszło do porwania, co się działo w czasie niewoli i jak dziewczynie udało się uciec. Krótkie, pisane z różnych punktów czasowych rozdziały sprawiają, że jesteśmy jeszcze bardziej ciekawi całej historii i wprost nie możemy się od książki oderwać.

Akcja jest żywa, interesująca i zaskakująca, bohaterowie wyjątkowo dobrze wykreowani. Jade przeżywając to co ją spotkało jest wyjątkowo prawdziwa, a jej partner bardzo ludzki. Doskonale jest też przedstawiona mroczna strona ludzkiej natury oraz psychopatyczny Benny. Ten punkt widzenia przedstawiony jest w pozornie spokojnych stwierdzeniach, co dodatkowo wzmacnia dramatyzm i sprawia, że przedstawione kwestie brzmią bardziej dosadnie i przerażająco. Język jest prosty i niezwykle treściwy, zwłaszcza przy tych makabrycznych opisach, każde słowo zdaje się być przemyślane i ma znaczenie. Jeśli do tego dodamy otwarte zakończenie, które sprawia, że marzymy o tym, żeby natychmiast móc sięgnąć po kontynuację to mamy przepis na czytelniczy hit. Gorąco zachęcam do lektury!

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU „NieZwykłe”.

dukey webster skradzionelaleczki3

3 uwagi do wpisu “„Skradzione laleczki” Ker Dukey & K. Webster

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s