„Lato utkane z marzeń” Gabriela Gargaś

gargas latoutkanezmarzen

LATO UTKANE Z MARZEŃ

  • Autor: GABRIELA GARGAŚ
  • Wydawnictwo: CZWARTA STRONA
  • Liczba stron: 363
  • Data premiery: 18.07.2018r.
  • Moja ocena: 8/10

 

Już od jakiegoś czasu po książki Gabrieli Gargaś sięgam bez wahania. Na Święta Bożego Narodzenia pod choinką zamówiłam sobie „Wieczór taki jak ten” – nastrojową, mądrą, optymistyczną lekturę. Kiedy tylko dowiedziałam się, że pojawia się kontynuacja wiedziałam, że muszę po nią sięgnąć. Cudowna, letnia i bardzo pozytywna okładka jeszcze tę chęć potęgowała. Przeczytałam prawie jednym ciągiem i gorąco polecam.

W powieści poznajemy dalsze losy bohaterów książki „Wieczór taki jak ten”, natomiast jestem przekonana, że da się ją czytać też niezależnie, bez znajomości pierwszej części, gdyż autorka delikatnie streszcza to co się wydarzyło. Mamy więc Michalinę, dzielną młodą kobietę, która sama wychowuje młodszego brata, prowadząc jednocześnie pensjonat, zajmując się rękodziełem i jeszcze pomagając babci w cukierni. Oprócz licznych zajęć Michalina też… tęskni. Tęskni za Arturem, który wrócił do swojego życia, a z nią od czasu do czasu się widuje. Niespodziewanie w życiu dziewczyny pojawia się Przemek, który na początku ją drażni, ale potem powoli przekonuje do siebie. Kogo Michalina wybierze, jak potoczą się jej dalsze losy? W drugim tomie poznajemy też dokładniej historię Jadwigi i jej trudnych relacji z córką Amelią, które aktualnie starają się naprawić. Amelia więc również staje się bohaterką tej powieści. Pojawia się też oczywiście wiele innych, ciekawych i intrygujących postaci. Każdy wątek powieści jest ciekawy, bardzo fajnym zabiegiem jest też przedstawianie różnych wydarzeń z punktu widzenia różnych bohaterów, także tych wydawało by się drugoplanowych. Dzięki temu czytelnik nie ma możliwości się nudzić i poznaje różne sposoby patrzenia na świat, różne, pokręcone ścieżki ludzkich losów.

gargas lato3

Książka Gabrieli Gargaś to typowa literatura obyczajowa, ale w tym najlepszym wydaniu. To mądra, dająca do myślenia, prowokująca do refleksji i wyciągania wniosków podróż przez różnorodność ludzkich charakterów, uczuć i doświadczeń. Dla mnie ta lektura to pewnego rodzaju ukojenie, relaks, uspokojenie, przypomnienie o tym, że mimo różnych rzeczy, które nas w życiu spotykają nigdy nie jest za późno, żeby coś zmienić, żeby pójść za głosem serca, śladem swoich marzeń…

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU Czwarta Strona.

gargaś lato4

3 uwagi do wpisu “„Lato utkane z marzeń” Gabriela Gargaś

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s