„Zaginione laleczki” Ker Dukey & K. Webster

dukey webster zaginionelaleczki1

ZAGINIONE LALECZKI

  • Autor: KER DUKEY & K. WEBSTER
  • Seria: LALECZKI (TOM 2)
  • Wydawnictwo: NIEZWYKŁE
  • Liczba stron: 271
  • Data premiery: 18.07.2018r.
  • Moja ocena: 9/10

 

Pierwszy tom serii „Laleczki” wywarł na mnie ogromne wrażenie, dlatego z niecierpliwością czekałam na kontynuację, zwłaszcza, że książka zakończyła się w takim momencie, że czytelnik oddałby wiele, żeby się dowiedzieć, co będzie dalej. Na szczęście Wydawnictwo Niezwykłe nie kazało nam długo czekać i oto 18 lipca premierę miał drugi tom pt. „Zaginione laleczki”. Przede wszystkim dla tych, którzy nie czytali serii powiem, że jest to bezpośrednia kontynuacja i aby w pełni docenić książkę należy zacząć od tomu pierwszego. Tych, którzy go już przeczytali, z pewnością nie trzeba namawiać na sięgnięcie po drugi tom. Powiem tylko, że jest on jeszcze mroczniejszy, psychopatyczny i bardziej zaskakujący niż tom pierwszy.

Detektyw Jade Phillips wydaje się, że wylądowała z powrotem w swoich najgorszych koszmarach, jednak to nie sny, a rzeczywistość. Benny dorwał ją z powrotem w swoje ręce. Spełniły się wszystkie jej lęki i obawy. Jednak Jade jest silniejsza niż poprzednim razem, już nie jest wystraszoną dziewczynką, ale silną kobietą, policjantką, szkoloną, by radzić sobie z psychopatami takimi jak Benny. Jade podejmuje grę. Co najważniejsze nie jest w niej sama, ma po swojej stronie, swojego partnera, kochanka i przyjaciela, Dillona, który zrobi wszystko by odnaleźć ukochaną. Jednak Benny też ma po swojej stronie silne karty, wciąga w grę niewinne osoby, a przede wszystkim ma po swojej stronie słaby punkt Jane – jej młodszą siostrę Macy, która będąc tyle lat w niewoli, zupełnie nie przypomina słodkiej dziewczynki sprzed lat, jest szalona, okrutna i psychopatyczna, czasem można odnieść nawet wrażenie, że uczeń przerósł mistrza.

dukey webster zaginionelaleczki3

Książka pisana jest naprzemiennie z różnych punktów widzenia, oczami Jade, Dillona i co najbardziej zaskakujące Bennego.  Bowiem w drugim tomie poznajemy tą postać dużo dokładniej, nie tylko mamy szanse spoglądać na rozgrywające się wydarzenia jego oczami, ale także poznajemy jego historię, doświadczenia, które sprawiły, że stał się tym, kim jest.

Nie chcę zdradzać szczegółów fabuły, powiem tylko, że książka cały czas trzyma w napięciu, akcja toczy się wartko, a czytelnik z zapartym tchem przerzuca strony powieści. Fabuła jest jeszcze bardziej mroczna, bardziej przerażająca i bardziej pokręcona niż w pierwszym tomie. Wiele momentów zaskakuje, a kiedy wszystko wydaje już się układać tak jak powinno, autorki wprost powalają nas szokującym zakończeniem, I to zdziwienie; „co dalej?”, czyżby kolejny tom? Napiszę to samo co, przy części pierwszej, książka nie jest przeznaczona dla bardzo wrażliwych, delikatnych osób, jest mocna, brutalna i bardzo wyrazista. A jej klimat, mimo, że przerażający i mocno pokręcony wciąga i intryguje. Styl pisania również jest fenomenalny i na pewno sięgnę po każdą kolejną powieść autorek. Gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU „NieZwykłe”.

dukey webster zaginionelaleczki2

3 uwagi do wpisu “„Zaginione laleczki” Ker Dukey & K. Webster

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s