„Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość” Jane Harvey-Berrick

harveyberrick Niebezpiecznaznajomosc1

NIEBEZPIECZNA ZNAJOMOŚĆ, NIEBEZPIECZNA MIŁOŚĆ

  • Autor: JANE HARVEY-BERRICK
  • Wydawnictwo: NIEZWYKŁE
  • Liczba stron: 590
  • Data premiery: 01.08.2018r.
  • Moja ocena: 7/10

 

To zdecydowanie książka dla młodszych czytelników, jest to bowiem powieść New Adult i na pewno nie spodoba się tym, którzy nie lubią tego gatunku. Ja mimo, że wiekiem dawno już nie kwalifikuje się do adresatów takich książek, lubię od czasu do czasu przeczytać coś w tym stylu, gdyż lekkie, szybko się czyta i pozwala się oderwać od problemów wieku średniego😉

Akcja oparta jest na znanej zasadzie -on bad boy i ona grzeczna dziewczynka. Mimo, że z pozoru zdają się zupełnie do siebie nie pasować, na skutek zbiegu okoliczności nawiązują znajomość i odkrywają, że coś ich do siebie przyciąga i coś ich ze sobą łączy, a pozory często mylą. Tak jest i tutaj. Lisanne to grzeczna dziewczynka z dobrego domu i pilna studentka. Natomiast dziewiętnastoletni Daniel Colton zdecydowanie roztacza wokół siebie aurę buntownika i niegrzecznego chłopca. Humorzasty, wybuchowy i ponury wzbudza ogromne zaciekawienie wśród studentów. Krążą o nim przeróżne plotki, gdyż Coltonów znają chyba wszyscy w mieście, jego brat handluje narkotykami, a ich dom to nieustająca imprezownia. Kiedy jednak Lisanne i Daniel zostają przypisani do wspólnego projektu naukowego, odkrywają, że oprócz tego co widać, na pierwszy rzut oka każdy z nich kryje w sobie coś jeszcze. Zwłaszcza Daniel skrywa tajemnicę, która rzutuje na całe jego życie i gdy Lisanne ją odkrywa staje się jego powiernicą, przyjaciółką i czymś więcej. Ich znajomość nie jest łatwa, jest skomplikowana, burzliwa i … niebezpieczna.

Książkę czyta się szybko, jest pisana, lekkim, wciągającym stylem. Bohaterowie są sympatyczni i ujmujący, a Daniela doprawy trudno nie polubić i choć momentami ich zachowanie mnie irytowało i przez dialogi przebijała pewna naiwność czy patetyczność. Całość zdecydowanie mnie przekonała. Jest to idealna lektura dla relaksu i przyjemnego spędzenia czasu.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU NIEZWYKŁE.

harveyberrick Niebezpiecznaznajomosc2

5 uwag do wpisu “„Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość” Jane Harvey-Berrick

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s