„Zapłata” Małgorzata Rogala

RogalaMalgorzata Zaplata1

ZAPŁATA

  • Autor: MAŁGORZATA ROGALA
  • Seria: AGATA GÓRSKA I SŁAWEK TOMCZYK (TOM 1)
  • Wydawnictwo: CZWARTA STRONA
  • Liczba stron: 350
  • Data premiery: 31.10.2018r.
  • Moja ocena: 8/10

Małgorzata Rogala nazywana mistrzynią kryminału psychologicznego stworzyła fantastyczny cykl o Agacie Górskiej i Sławku Tomczyku. Jest oto jedna z moich ulubionych serii, więc kiedy usłyszałam, że 31 października Wydawnictwo Czwarta Strona wydaje jej pierwszy tom wiedziałam, że muszę go mieć i uzupełnić kolekcję (pierwszy tom do tej pory wydany był przez inne wydawnictwo i miał inną szatę graficzną niż pozostałe). Przy okazji odświeżyłam sobie znajomość serii i jak zwykle był to bardzo miło spędzony czas.

Każdy tom serii to odrębna sprawa kryminalna prowadzona przez Agatę i Sławka, ale połączone one są ze sobą, zarówno wątkami osobistymi bohaterów, jak i przenikają się wzajemnie. Dlatego polecam przeczytanie całej serii w kolejności chronologicznej. Oczywiście da się czytać pojedyncze tomy, natomiast lektura całości jest zdecydowanie bardziej pełna i emocjonująca. Mamy wtedy okazję zapoznać się z bohaterami i każdy kolejny tom traktujemy jak spotkanie z dobrymi znajomymi, bowiem głównych bohaterów sagi Małgorzaty Rogali nie się nie lubić.

RogalaMalgorzata Zaplata2

„Zapłata” dotyczy pierwszej sprawy przydzielonej nowym partnerom Agacie i Sławkowi, zaczyna się ona od zamordowanego syna znanego warszawskiego adwokata. Śledztwo gmatwa się i komplikuje, a kiedy zostaje zamordowana następna osoba policjantka zdaje sobie sprawę, że dochodzenie wiąże się z nierozwiązaną kwestią zabójstwa przed laty chłopaka jej najlepszej przyjaciółki… Co stawia policjantkę w niezwykle trudnej i delikatnej sytuacji… Jak dalej potoczy się ta sprawa? Czy przyjaciółka Agaty jest powiązana ze zbrodnią?

Książka jest niezwykle wciągająca, zawiera wątki obyczajowe i wątek miłosny. Postacie głównych bohaterów są realne, złożone i da się je lubić Nie jest kryminał z gatunku mrocznych i przerażających, raczej intrygujący, z ciekawą zagadką i dobrze rozwiniętymi wątkami psychologicznymi. Zarówno Agata, Sławek, jak i pozostałe postacie są ciekawe, przekonywujące, intrygujące, przedstawione w sposób różnorodny i złożony. Książkę czyta się z zapartym tchem, a po jej zakończeniu ma się ochotę natychmiast sięgnąć po następny tom, gdyż jest ono otwarte i zapowiada to, co będzie się działo w kolejnej części.

Wszystkim miłośnikom kryminałów, którzy jeszcze nie zapoznali się z serią o Agacie i Sławku gorąco polecam lekturę, na pewno nie będziecie żałować.  Jeśli lubi się kryminały książki Małgorzaty Rogali po prostu trzeba znać😊

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU Czwarta Strona i autorce.

RogalaMalgorzata Zapłata3

11 uwag do wpisu “„Zapłata” Małgorzata Rogala

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s