„Swatanie dla początkujących” Maddie Dawson

DawsonMaddie SwatanieDlaPoczątkujących

 

SWATANIE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

  • Autor: MADDIE DAWSON
  • Wydawnictwo: NIEZWYKŁE
  • Liczba stron: 392
  • Data premiery: 06.03.2019r.
  • Moja ocena: 7/10

„Swatanie dla początkujących” Maddie Dawson to lekka, zabawna książka obyczajowa. Posiada delikatny wątek paranormalny, nadprzyrodzony, gdyż cała historia opiera się na instytucji swatki, która posiada swego rodzaju nadprzyrodzony dar. Mimo, że generalnie książki z tego rodzaju elementami nie są moimi ulubionymi, tę czytało mi się bardzo przyjemnie.

Jest to urocza, lekka, optymistyczna opowieść o poszukiwaniu odwagi do odnalezienia szczęścia, do zmiany swojego życia, porzucenia znanych, bezpiecznych portów i wyruszenia w nowe, nieznane miejsca. Marnie wiedzie takie życie jak sobie wyobrażała, ma narzeczonego i stabilne plany na przyszłość. Skupiona na zrealizowaniu życiowego celu, jakim jest założenie rodziny i przy okazji spełnienie oczekiwań rodziców i siostry, nie zauważa, że tak  naprawdę idealizuje swojego narzeczonego, a związek z nim jest bezpieczną stabilizacją, a nie zapierającą dech w piersiach przygodą. Niestety ich małżeństwo po zaledwie dwóch tygodniach okazuje się porażką, a jakby nieszczęść było mało kobieta trafi też pracę. W momencie, gdy zaczyna układać swoje życie na nowo, jej plany krzyżują się z planami jaki poczyniła względem jej osoby ciotka byłego już męża. Marnie poznała ją nie tak dawno temu, podczas kolacji zaręczynowej, gdzie odkryły w sobie pokrewne dusze. Ciotka Blix, traktowana przez pozostałą rodzinę jak szalona, niezrównoważona staruszka, od początku dostrzega w Marnie coś z siebie. Obie bowiem mają moc poznawania miłości, widzą coś więcej niż tylko zewnętrzne pozory i potrafią wyczuć, gdy ktoś jest sobie przeznaczony. Staruszka wymyśla plan, zgodnie z którym dziewczyna ma zająć jej miejsce. Zapisuje jej swój dom. Po śmierci ciotki oprócz nowego miejsca do życia Marnie dostaje w zestawie całe grono mniej lub bardziej dziwnych przyjaciół, lokatorów i sąsiadów. Czy jednak takie życie jest tym czego Marnie pragnie? Czy zajęta pomaganiem innym w miłosnych perypetiach sama nie przegapi swojej szansy na prawdziwą miłość?

DawsonMaddie SwatanieDlaPoczątkujących3

Książka pisana jest w lekkim, świetnym stylu, optymistycznym stylu. Pojawia się w niej wielu sympatycznych bohaterów, każdy z nich ma jakiś bagaż emocjonalny z przyszłości. Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie, a wraz z rozwojem akcji coraz trudniej się od niej oderwać. Powieść to pokazuje nam, że niezależnie od wieku możemy dokonać zmian w swoim życiu i sięgnąć po szczęście, trzeba się tylko odważyć.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU NIEZWYKŁE.

DawsonMaddie SwatanieDlaPoczątkujących2

3 uwagi do wpisu “„Swatanie dla początkujących” Maddie Dawson

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s