„Zapomnij o mnie” Roma Nowicz

NowiczRoma ZapomnijoMnie2

ZAPOMNIJ O MNIE

  • Autor: ROMA NOWICZ
  • Wydawnictwo: VIDEOGRAF
  • Liczba stron: 317
  • Data premiery: 03.07.2019r.
  • Moja ocena: 7/10

 

Powiem szczerze, że sięgając po książkę „Zapomnij o mnie” Romy Nowicz nie spodziewałam się wiele, raczej sztampowego erotyku, który  dostarczy mi rozrywki na jeden wieczór. Tymczasem książka mnie zaskoczyła. Oczywiście, że jest to erotyk, sceny erotyczne są naprawdę gorące, ale jest też w niej dużo więcej. Emocje, tajemnica, napięcie, wątek sensacyjny. To wszystko sprawia, że od książki trudno się oderwać.

Marco Antonelli ma wszystko pieniądze, luksusy, bogatego ojca, przyjaciół i piękną dziewczynę. Uważa się za wybrańca losu, jednak pewnego dnia traci wszystko. Ojciec bankrutuje, jego firma zostaje przejęta, a on sam popełnia samobójstwo. Marco zostaje bez pieniędzy i bez ojca, a co najgorsze w tych strasznych chwilach odchodzi od niego dziewczyna, która kochał i decyduje się na poślubienie jego dawnego kumpla, a obecnie rywala, którego rodzina przejęła firmę ojca Marco. Zdruzgotany, wyjeżdża, ale determinacja sprawia, że własnymi siłami na powrót się bogaci. Po 15 latach gdy jest bardzo zamożnym człowiekiem wraca do rodzinnego miasteczka, z kuzynką Evą, która udaje jego żonę. Planuje zemstę na rodzinie Davici, chce przejąć firmę ojca i być może zemścić się na byłej kochance. Czy jego plan się powiedzie, czy może Marco w trakcie zmieni zdanie?

NowiczRoma ZapomnijoMnie3

Książkę czyta szybko, wciąga, mimo, że nie jest pisana jak standardowy erotyk. Narracja trzecioosobowa, z perspektywy Marco wędruje przez różne punkty czasowe. Jedna opowieść dotyczy teraźniejszości i powrotu Marco do rodzinnego miasteczka. Jak powiedzie mu się z przejęciem byłej firmy ojca? No i przede wszystkim jak będzie wyglądało jego spotkania z Giną? Okazuje się, że łącząca ich ogromna namiętność nie przeminęła i bardzo trudno trzymać im się z daleka od siebie. Mimo, że Marco chciał myśleć o dziewczynie jak najgorzej, chciał ją nienawidzić, rzeczywistość nie okazuje się taka jednoznaczna. Widząc, że Gina zdecydowanie po latach na niego reaguje zaczyna się zastanawiać czemu tak naprawdę go zostawiła, to wszystko wiąże się z innymi sprawami sprzed lat, ze śmiercią ojca i przejęciem rodzinnej firmy. Czy mężczyzna zdoła ustalić co się tak naprawdę wydarzyło?  Cała ta intryga trzyma w napięciu, wyzwala emocje i wzbudza ciekawość. Drugą część powieści (przeplataną z tą pierwszą) stanowią wątki z przeszłości, zarówno te z młodości Marco, jak i z czasów jego relacji z Giną. Wspomina on jednak również kobiety, z którymi był związany potem. Każda z nich była inna, z każdą wiązała go pewnego rodzaju namiętność, ale patrząc z perspektywy nie był w stanie nawiązać z żadną stałej relacji, gdyż jego serce nie wyleczyło się do końca z uczucia do Giny. Książka składa się z wielu różnych niezwykle silnych emocji, jest żądza, namiętność, chęć zemsty, nienawiść, jest też jednak miłość i pożądanie. Lektura ta na pewno zapewni Wam mnóstwo niezapomnianych, gorących przeżyć. Polecam serdecznie.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU VIDEOGRAF.

NowiczRoma ZapomnijoMnie1

2 uwagi do wpisu “„Zapomnij o mnie” Roma Nowicz

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s