„Niepokorna” Katarzyna Mak

MakKatarzyna Niepokorna2

NIEPOKORNA

  • Autor: KATARZYNA MAK
  • Seria: MIĘDZY NAMI MIŁOŚĆ (tom 1)
  • Wydawnictwo: VIDEOGRAF
  • Liczba stron: 391
  • Data premiery: 24.07.2019r.
  • Moja ocena: 7/10

 

Książka Katarzyny Mak urzekła mnie swoją okładką. Subtelna, ze smakiem, symboliczna. Bardziej kojarzy się z powieścią obyczajową niż romansem. Jaka więc okazała się książka?

Bez wątpienia powieść opowiada o miłości. O uczuciu, w którym przeciwieństwa się przyciągają, a pozory mylą. Kiedy jednak dwoje ludzi do siebie przyciąga jakaś nieokreślona siła, potrafią na siebie spojrzeć ponad pozorami i nakładanymi maskami, by w końcu odkryć, że tak naprawdę są dla siebie stworzeni. Postanawiają dać sobie szansę, mogliby żyć długo i szczęśliwie. Jest jednak jeszcze przewrotny los i osoby trzecie, które mogą im to szczęście zniszczyć.

Mia jest piękną dziewczyną z polsko-hiszpańskimi korzeniami, porzucona w dzieciństwie przez matkę, rozpieszczana przez ojca, próbuje sobie jakoś to życie poukładać. Kiedy jednak zostaje zdradzona przez pierwszą miłość, postanawia, że już nigdy nikogo do siebie nie dopuści, że teraz to ona będzie ranić mężczyzn. Razem z przyjaciółką Brianą traktują mężczyzn jak zabawki. Po śmierci matki, dostaje w spadku jej dom i choć ona sama bez wahania odrzuciłaby wszystko co związane jest z „tą kobietą”, na prośbę ojca leci do Polski, by zamieszkać w dworku na czas jego remontu. Mężczyzna ma nadzieję, że kiedy Mia pozna kraj matki i swoje korzenia spojrzy na nią samą łaskawszym okiem. Remontem dworku ma zająć się ekipa Antka. Wiele zawdzięcza on ojcu Mii, na jego prośbę zgada się na przeprowadzenie remontu, nie spodziewa się jednak, że los postawi na jego drodze rozkapryszoną księżniczkę, która choć zupełnie różna od niego dziwnie go fascynuje, jednocześnie doprowadzając do szału. Historia mogłaby się wydać banalna, gdyby nie tajemnice, które kryją się pod jej powierzchnią. Do tego dochodzi przeszłość obojga i osoby z nią związane, które bardzo mogą namieszać w ich związku.

MakKatarzyna Niepokorna3

Powieść jest niezwykle wciągająca, przeczytałam ją bardzo szybko, żywe opisy i dialogi, a także urozmaicona akcja sprawiają, że trudno się od niej oderwać. Ogromnym plusem powieści są jednak charakterystyczni, oryginalni bohaterowie, tacy „z krwi i kości”. Mia jest rozkapryszona, wybuchowa, mówi co jej ślina na język przyniesie i zdaje się w ogóle nie przejmować innymi ludźmi. Ot zepsuta, rozkapryszona księżniczka, córeczka tatusia. Jednak pod tymi zewnętrznymi warstwami kryje się w niej o wiele więcej.  Przede wszystkim trauma z dzieciństwa, porzucenie przez matkę, które jest wciąż ziejącą raną w jej sercu, pogłębioną przez zdradę pierwszego chłopaka. Dziewczyna czuje, że jest nic nie warta skoro ważni dla niej ludzie porzucają ją, zakłada więc maski i stosuje taktykę, że najlepszą obroną jest atak. Antek jest jej zupełnym przeciwieństwem, poukładany, spokojny, właściciel firmy budowlanej, jednak skrywa pod powierzchnią trudną przeszłość i tajemnice.  Na uwagę zasługują również bohaterowie drugoplanowi, przyjaciółka Mii, która jest niby negatywną, ale niezmiernie złożoną i ciekawą postacią, ojciec dziewczyny, pracownicy Antka… W zasadzie każdy z pojawiających się bohaterów odgrywa jakąś rolę i posiada interesującą historię. Narracja prowadzona jest naprzemiennie z punktu widzenia Mii i Antka, co pozwala nam uzyskać pełny obraz sytuacji i lepiej poznać obojga bohaterów.

Książka to mieszanka wybuchowa różnych wątków, postaci, zdarzeń, czyta się ją z zapartym tchem i gwarantuje niezapomnianą rozrywką w wakacyjne dni, to idealna książka na urlop, ale nie tylko. A zakończenie otwarte sprawia, że z wielką niecierpliwością oczekuje się kolejnego tomu😊

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU VIDEOGRAF.

MakKatarzyna Niepokorna1

3 uwagi do wpisu “„Niepokorna” Katarzyna Mak

  1. wygląda na to, że książka ma bardzo fajne tło – najpierw piękne Włochy, później uroczy dworek 🙂 A okładka, faktycznie, przyciąga uwagę! 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s