„Zdrada Skorpiona” Andrew Kaplan

Kaplan ZdradaSkorpiona

ZDRADA SKORPIONA

  • Autor: ANDREW KAPLAN
  • Seria: SKORPION (TOM 2)
  • Wydawnictwo: DRAGON
  • Liczba stron: 327
  • Data premiery: 17.07.2019r.
  • Moja ocena: 6/10

 

Kiedy przeczytałam zapowiedź wydawniczą „Zemsty Skorpiona” bardzo mnie ona zaintrygowała. Dawno nie czytałam thrillera szpiegowskiego i byłam niezmiernie ciekawa jak autor, który sam zawodowo związany jest z wywiadem i wojskiem  poradził sobie z napisaniem takiej powieści? Jesteście ciekawi jaki był rezultat?

Andrew Kaplan to były dziennikarz i korespondent wojenny. Służył zarówno w armii amerykańskiej, jak i izraelskiej. Współpracował z wywiadem wojskowym, a CIA kilka razy próbowało go zwerbować. Jest autorem bestsellerowych serii szpiegowskich. Po przeczytaniu jego notki biograficznej bardzo jestem ciekawa na ile realia przedstawione w powieści pokrywają się z tym jak rzeczywiście działa wywiad i organizacje szpiegowskie. Bohaterem powieści jest tytułowy Skorpion, człowiek – legenda, były agent CIA, który odszedł ze służby na własne życzenia i teraz pracuje niezależnie. Sprawa, którą obecnie się zajmuje zaczyna się od zamordowania szefa egipskich Służb Bezpieczeństwa. Za tą sprawą stoi tajemniczy, prawie niemożliwy na namierzenia Palestyńczyk. A sam zamach okazuje się dopiero początki całej serii ataków terrorystycznych i wielkiego planu, który może zmienić losy świata. Czy Skorpionowi uda się znaleźć Palestyńczyka i udaremnić jego plany?

Kaplan ZdradaSkorpiona2

Książka jest bardzo filmowa, podczas czytania poszczególnych scen w mojej głowie pojawiały się obrazy, które bez problemu mogłyby się złożyć na amerykański thriller szpiegowski. I myślę, że jeśli jeszcze to nie nastąpiło, to jest tylko kwestią czasu, kiedy na podstawie powieści zostanie nakręcony film. Jest bowiem w niej wszystko co potrzebne do kinowego hitu – wybuchy, pościgi, zabójstwa, nagłe zwroty akcji i piękne kobiety. Do tego miejsce akcji zmienia się błyskawicznie, Skorpion podróżuje z Bliskiego Wschodu, przez Hamburg, Amsterdam, Utrecht, Marsylię, Castelnuovo, Karlsruhe, Rzym aż do Rosji, by zakończyć sprawę się w Nowym Jorku. Warta akcja i różnorodność to ogromne plusy tej powieści. Akcja prowadzi nad dwutorowo, naprzemiennie możemy śledzić działania Palestyńczyka i Skorpiona, przedstawione w narracji trzecioosobowej. Myślę, że miłośnikom akcji książka bardzo się spodoba. Czyta się ją szybko, wciąga, intryguje, oprócz kilku nie do końca moim zdaniem potrzebnych wątków, które w pewnym momencie dziwnie się urywają nie mam jej nic więcej do zarzucenia. Emocjonująca lektura na letnie wieczory, która pozwoli nam się przenieść w zupełnie inny świat – tajnych agentów, zamachowców, pięknych kobiet. Jednym słowem emocji jest mnóstwo, tempo jest szybkie, a zakończenie sprawy może zaskoczyć.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU DRAGON.

Kaplan ZdradaSkorpiona3

3 uwagi do wpisu “„Zdrada Skorpiona” Andrew Kaplan

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s