„Cicha noc” Małgorzata Rogala

Rogala CichaNoc2

CICHA NOC

  • Autor: MAŁGORZATA ROGALA
  • Seria: AGATA GÓRSKA I SŁAWEK TOMCZYK
  • Wydawnictwo: CZWARTA STRONA
  • Liczba stron: 312
  • Data premiery: 30.10.2019r.
  • Moja ocena: 8/10

 

Serię o Agacie i Sławku uwielbiam, dlatego z niecierpliwością oczekiwałam na jej kolejny tom. Okładka jest inna niż we wszystkich poprzednich częściach, bowiem nawiązuje do Świąt Bożego Narodzenia, bowiem tuż przed nimi rozpoczyna się akcja powieści.

Kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia Sławek wyjeżdża na szkolenie do Budapesztu. Agata dostaje nową sprawę, gdy na domowym przyjęciu, na którym świętowano sukces reality show „Nowe życie” zostaje zamordowany jego reżyser. Wszystko wskazuje na to, że sprawcą jest jedna z siedmiu osób obecnych na przyjęciu. Wszystko jednak utrudnia fakt, że nie ma żadnych poszlak ani motywów. Agata wraz z Chudym robią co mogą by złapać mordercę jeszcze przed Świętami. Kobiecie dokucza złe samopoczucie, a dodatkowo dostaje anonimowe pogróżki. Kilka dni przed świętami zostaje też uprowadzona siostra Sławka, Kinga, a on sam wraca do kraju. Czy to możliwe, by te dwie sprawy się łączyły?

Rogala CichaNoc1

Powieść mnie zachwyciła. Przeczytałam ją błyskawicznie. Akcja jak zwykle jest intrygująca, ciekawa i pochłaniająca uwagę, a styl autorki żywy, lekki i błyskotliwy. Jak zwykle autorka wplata w wątki obyczajowe motywy społeczne, w tym przypadku jest to handel żywym towarem, wykorzystywanie dziewczyn w show bussinesie oraz zjawisko reality show. Poruszane zagadnienia są bardzo ciekawe i mogą stać się początkiem wielu interesujących refleksji oraz rozmów.

Za każdym razem z wielką przyjemnością wracam do świata bohaterów, a na kolejny tom będę chyba czekać z jeszcze większą niecierpliwością. Ale nie powiem Wam dlaczego, sami przeczytajcie:)

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU CZWARTA STRONA.

Rogala CichaNoc3

3 uwagi do wpisu “„Cicha noc” Małgorzata Rogala

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s