P.S. Kocham Cię na zawsze

AhernPsKochamCie1

P.S. KOCHAM CIĘ NA ZAWSZE

 • Autor: CECELIA AHERN
 • Seria: P.S. I LOVE YOU. TOM 2
 • Wydawnictwo: AKURAT
 • Liczba stron: 445
 • Data premiery: 16.10.2019r.
 • Moja ocena: 7/10

 

Przyznam szczerze, że dość sceptycznie podchodziłam do kontynuacji książkowego i filmowego bestsellera, jaki jest „P.S. Kocham Cię”. Zwłaszcza ze względu na to, że dopisywanie dalszego ciągu do tej historii wydawało mi się takim zabiegiem trochę na siłę, nastawionym na zarobienie „łatwej kasy”. Czy zmieniłam zdanie po lekturze? W dużej mierze tak. Książka niesie bowiem ze sobą duży ładunek emocjonalny, a jej przesłanie jest optymistyczne i podnoszące na duchu. Aczkolwiek momentami miałam wrażenie, że akcja tworzona jest trochę „na siłę”.

Holly 7 lat po śmierci męża poukładała swoje życie na nowo. Ma stabilną pracę i zamierza zamieszkać ze swoim partnerem Gabrielem. Dla świętego spokoju zgadza się wziąć udział w nagrywanym w sklepie jej siostry podcaście, w którym opowiada o swoich doświadczeniach po śmierci Gerry’ego i wpływie jego listów na jej życie. Nie spodziewa się jednak tak optymistycznego odbioru ani konsekwencji, które jej udział w tym przedsięwzięciu przyniesie. Jednak ze słuchaczek bowiem zakłada klub „P.S. Kocham Cię”, którego członkami są nieuleczalnie chorzy ludzie pragnący zostawić listy dla swoich bliskich, tak jak Gerry zrobił to dla Holly. Proszą ją o pomoc. Początkowo nie chce ona nawet o tym słyszeć, boi się, że zburzy to jej z trudem uzyskany spokój. Jednak po dłuższym namyśle i wbrew obawom rodziny i partnera zgadza się udzielić im pomocy. Jak to wpłynie na jej życie?

AhernPsKochamCie2

„P.S. Kocham Cię na zawsze” jest książką pełną emocji, ale co najważniejsze niesie ze sobą bardzo optymistyczne przesłanie. Porusza oczywiście bardzo trudne tematy, natomiast pokazuje jak ogromne znaczenie ma nasze nastawienie do życie, a  takie przesłanie było mi aktualnie bardzo potrzebne. Warto bowiem wierzyć, że mimo trudnych i bolesnych przeżyć i zdarzeń, które nas dotykają, jeżeli będziemy chcieli dostrzec w życiu tę słoneczną jego stronę, ona zawsze do nas zawita.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU AKURAT.

AhernPsKochamCie3

3 uwagi do wpisu “P.S. Kocham Cię na zawsze

 1. Pierwsza część bardzo mi się podobała, więc tę również na pewno przeczytam.
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w moje skromne blogowe progi. 😊

  Polubienie

 2. Z pierwszej książki oglądałam film i pamiętam, że był mocny, więc jeśli ekranizację drugiego tomu, o ile powstanie, też na pewno zobaczę 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s