„NARZECZONA Z GETTA” SABINA WASZUT

WaszutNarzeczonazGetta2

NARZECZONA Z GETTA

  • Autor: SABINA WASZUT
  • Wydawnictwo: KSIĄŻNICA
  • Liczba stron: 304
  • Data premiery: 18.09.2019r.
  • Moja ocena: 8/10

 

Bardzo lubię książki obyczajowe z historią w tle, takie, gdzie tak naprawdę poznajemy dwie historie, tą współczesną i tą dziejącą się jakiś czas temu na tle ważnych wydarzeń historycznych. Są one ze sobą powiązane i poznanie historii najczęściej pomaga bohaterce w zmianie swojego życia czy podjęciu jakichś ważnych decyzji.

Podobnie jest w najnowszej książce Sabiny Waszut. Młoda kobieta, Barbara, po trudnych przejściach w młodości próbuje układać sobie  życie. Wraz z mężem wprowadzają się do nowego domu. Trafia do nich stara szafa. Swoją historią od początku fascynuje ona kobietę. Barbara czuje, że musi poznać jej historię, po poczucie jakby szafa ją przyzywała, chciała jej przekazać coś ważnego. Pomimo dezaprobaty męża decyduje się podążyć śladami tej historii i trafia do Sławkowa, gdzie poznaje Mikołaja, miłośnika historii i opiekuna cmentarza żydowskiego, który pomaga jej w poszukiwaniach. Poznają historię Sary, młodej Żydówki, zakochanej w goju, synu miejscowego szklarza, której wojenne losy były niezwykle trudne i emocjonujące. Zaczyna się więc toczyć druga opowieść rozgrywająca się w czasach II wojny światowej, pokazująca miłość Sary i Janka. Jest ona niezmiernie porywająca i przemawiająca do wyobraźni. Pozwala również Barbarze uporać się ze swoim życiem i ruszyć do przodu.

WaszutNarzeczonazGetta3

„Narzeczoną z getta” czyta się szybko, jest bardzo wciągająca i emocjonująca. Mimo spokojnej historii i łagodnej narracji jest w niej coś, co pobudza nasze emocje i sprawia, że trudno się od lektury oderwać. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU KSIĄŻNICA.

WaszutNarzeczonazGetta1

5 uwag do wpisu “„NARZECZONA Z GETTA” SABINA WASZUT

  1. Pingback: „Podróż za horyzont” Sabina Waszut | Słoneczna Strona Życia

  2. Pingback: „Teraz Cię rozumiem mamo” – opowiadania | Słoneczna Strona Życia

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s