„Zakłamani” Joanna Dulewicz

DulewiczZaklamani2

ZAKŁAMANI

  • Autor:JOANNA DULEWICZ
  • Wydawnictwo: CZWARTA STRONA
  • Liczba stron: 544
  • Data premiery: 11.03.202r.
  • Moja ocena: 7/10

 

„Zakłamani” to powieść, która wygrała w konkursie kryminalnym Wydawnictwa Czwarta Strona. Sam ten fakt był dla mnie wystarczającym powodem, by zdecydować się na lekturę. Ciekawy opis tylko dopełnił dzieła. Książka jest przyzwoita, natomiast muszę przyznać, że czegoś mi w niej brakowało. Z drugiej strony jeśli brać po uwagę fakt, że to debiut, należałoby ocenić go bardziej niż przyzwoicie.

Pewnego dnia współwłaściciel prywatnej spółki medycznej i dyrektor szpitala znika bez śladu. Rok później jego żona Eryka wraca w rodzinne strony, mimo że w przeszłości była skromną nauczycielką teraz kieruje szpitalem. Niedługo po jej powrocie pod nieopodal bramy jej domu znaleziona zostaje zgwałcona i zamordowana Ukrainka. Sprawą zajmuje się policja, kontrowersyjna inspektor, która niespodziewania powierza śledztwo młodemu policjantowi Patrykowi Wrońskiemu, byłemu uczniowi Eryk. Tropy i intuicja prowadzą go do sprawa z przeszłości. Na jaw mogą wyjść miejscowe sekrety i zło większe niż mogłoby się wydawać.

DulewiczZaklamani1

Powieść czyta się szybko i łatwo, bohaterowie są interesujący, a intryga odkrywa się przed nami stopniowo. Przedstawiona historia jest wielowątkowa, a dodatkowo autorka stara się trochę mylić tropy. Jest mocne tło obyczajowe, są wyraziste charaktery, są kłamstwa, niewyjaśnione wątki i tajemnice. Bez wątpienia bohaterowie, sama powieść i styl autorki mają potencjał, który z przyjemnością pozwoliłby na kontynuowanie cyklu i stworzenie bardzo udanych kolejnych powieści.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU CZWARTA STRONA.

DulewiczZaklamani3

3 uwagi do wpisu “„Zakłamani” Joanna Dulewicz

  1. Pingback: „Sukcesja” Joanna Dulewicz | Słoneczna Strona Życia

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s