„Test na miłość” Helen Hoang

Hoang TestNaMilosc2

TEST NA MIŁOŚĆ

  • Autor: HELEN HOANG

  • Seria: THE KISS QUOTIENT. TOM 2

  • Wydawnictwo: MUZA

  • Liczba stron: 448

  • Data premiery: 25.03.2020r.

  • Moja ocena: 8/10

Już pierwsza powieść Helen Hoang wzbudziła we mnie spory entuzjazm, dlatego, gdy tylko dowiedziałam się o kolejnej, wiedziałam, że na pewno po nią sięgnę. Jej książki są bowiem zabawne, wciągające i optymistyczne i pozwalają spojrzeć na życie z trochę innego punktu widzenia.

Bohater „Testu na miłość”, podobnie jak bohaterka pierwszej powieści autorki, cierpi na autyzm, a dokładnie zespół Aspergera. Dwudziestosześcioletni Khai jest wybitnym specjalistą od finansów, jednak ma problemy z wyrażaniem emocji. Sam siebie uznał za niezdolnego do miłości, dlatego nie angażuje się w żadne związki. Jego matka jednak bardzo martwi się o syna i nie potrafi doczekać się synowej i dzieci. Organizuje więc w casting na żonę dla swojego syna. Zupełnie niespodzianie wpada na śliczną, ale ubogą Esme, która pracuje w hotelu jako sprzątaczka. Po krótkiej rozmowie proponuje jej wakacyjny pobyt w Ameryce, żeby mogła rozkochać w sobie mężczyznę. Kobieta jest zdeterminowana by wykorzystać szansę na lepsze życie, jednak zupełnie poza planem zakochuje się Khai’u. Czy on będzie w stanie odwzajemnić te uczucie?

Hoang TestNaMilosc1

Oczywiście akcja przedstawiona w powieść jest nieskomplikowana i przewidywalna, można by uznać też ją za trochę naiwną, jednak styl pisania autorki jest porywający i sprawia, że łatwo zatracić się w powieści. Jest lekkość, wdzięki, poczucie humoru, błyskotliwość, sympatyczni bohaterowie i zabawne perypetie. Książkę przeczytałam na dwa razy, pierwszy trwał do 1 w nocy i przerwałam tylko dlatego, że o 6 rano musiałam wstać do pracy. Wciągnęła mnie bardzo i sprawiła, że trudno było mi oderwać się od perypetii bohaterów, a gdy lektura dobiegła końca z ciężkim sercem się z nimi pożegnałam. Powieść dostarcza nam wielu emocji, przechodzimy od śmiechu do wzruszenia, przez ekscytację i zaciekawienie. Dostarcza sporo refleksji o miłości, przyjaźni, autyzmie oraz ludziach i życiu w ogóle.

Polecam gorąco tą lekturę, na pewno pozwoli spojrzeń nam na świat bardziej optymistycznie, radośniej i z większą nadzieję.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU MUZA.

Hoang TestNaMilosc3

4 uwagi do wpisu “„Test na miłość” Helen Hoang

  1. Nie przeszkadza mi przewidywalność w tego typu historiach, jeśli niosą ze sobą emocje i pisane są lekkim stylem, jestem na tak. Ten tytuł chodzi za mną już od momentu, kiedy pojawił się w zapowiedziach wydawnictwa. Optymistyczne historie są na te trudne czasy jak najbardziej nam potrzebne.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s