„Idealna rodzina” Ilona Łepkowska

Lepkowska IdealnaRodzina2

IDEALNA RODZINA

  • Autor: ILONA ŁEPKOWSKA

  • Wydawnictwo: MUZA

  • Liczba stron: 384

  • Data premiery: 26.02.2020r.

  • Moja ocena: 7/10

Nie czytałam wcześniej żadnej książki autorki, jednak po przeczytaniu opisu najnowszej powieści, zdecydowałam się na jej przeczytanie. Humor, lekkość i autoironia to cechu, które bardzo cenię. Tak więc lektura „Idealnej rodziny” poszła mi bardzo szybko i była sposobem na przyjemne spędzenie czasu.

Anna Sobańska to właścicielka firmy produkcyjnej zajmujące się serialami. Jej największy hit „Idealna miłość” gości na ekranach już 20 lat, a jego bohaterowie stali się dla licznych widzów wzorem rodziny. Sama Anna jednak jest zupełnie inna niż wykreowani przez nią bohaterowie. To pracoholiczka, dla której liczy się tylko praca i kariera, a rodzina jest przez nią lekceważona. Oschła i nieprzyjemna dla ludzi nie ma przyjaciół. Nie zna dobrze swoich dzieci, jedyna osobą, która jest przy niej pomimo wszystko jest jej mąż, którego jednak też traktuje lekceważąco. Wszystko zaczyna się stopniowo zmienić, gdy w życiu Anny pojawiają się dwie osoby z jej serialu, stworzone przez nią postacie z serialu. Na początku kobieta myśli, że to jakiś kawał autorów, jednak okazuje się, że to nie oni, a postacie z serialu upierają się, że istnieją naprawdę. Wytykają Annie to, że co innego głosi w tworzonych przez siebie serialach, a co innego stosuje w życiu. Ich obecność i uwagi tak mocno irytują Annę, że nie jest w stanie powstrzymać się od gwałtownych reakcji i komentarzy. Okazuje się jednak, że nikt innym oprócz niej nie widzi i nie słyszy tych postaci, dlatego incydenty z jej udziałem szybko wywołują medialny szum, a sama kobieta trafia do szpitala psychiatrycznego. Media od razu podłapują sensację, a społeczeństwa martwi się co dalej z serialem „Idealna rodzina”. Jak Anna poradzi sobie z tymi problemami czy nauczy się czegoś z tej lekcji, czy zmieni swoje postępowanie?

Lepkowska IdealnaRodzina3

Powieść pisana jest bardzo lekko, filmowo, barwna narracja, błyskotliwe dialogi sprawia, że czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Przesłanie również zasługuje na uznanie i przypomina nam o tym co w życiu ważne, że jest to rodzina, obecność drugiego człowieka, przyjaźń, a pieniądze i kariera nie są najważniejsze. O tym jakim kto jest człowiekiem świadczy nie to jaki odniósł sukces, ale to jak traktuje drugiego człowieka. Można by powiedzieć, że to oczywistości, ale często w pędzie życia o tym zapominamy, bo tak łatwo warknąć na kogoś kto jest przy nas zawsze, wybrać służbowe wyjście na miasto zamiast domowej kolacji z mężem, czasem nawet nie myśląc o tym dokąd takie wybory mogą nas prowadzić. Książka Ilony Łepkowskiej nam o tym przypomina, a jednocześnie nie jest natrętna w swoim przesłaniu i pozwala na miłe spędzenie czasu. Lekkość, humor, ironia to cechy zdecydowanie przemawiające na jej korzyść.

Wszystkim poszukującym rozrywki, oderwania, lekkości, ale zarazem wartości i mądrości polecam nową książkę Ilony Łepkowskiej.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU MUZA.

Lepkowska IdealnaRodzina1

Jedna uwaga do wpisu “„Idealna rodzina” Ilona Łepkowska

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s