„Nikt się nie dowie” Agnieszka Pietrzyk

Pietrzyk NiktSieNieDowie3

NIKT SIĘ NIE DOWIE

  • Autor: AGNIESZKA PIETRZYK

  • Wydawnictwo: CZWARTA STRONA

  • Liczba stron: 348

  • Data premiery: 25.03.2020r.

  • Moja ocena: 8/10

Po ubiegłorocznym „Zostań w domu” zostałam wierną fanką twórczości Agnieszki Pietrzyk. Dlatego, gdy tylko dowiedziałam się o premierze jej nowej książki, wiedziałam, że na pewno po nią sięgną. Czy książka spełniła pokładane w niej nadzieje?

Borys odnoszący sukcesy pisarz kryminału ma piękny dom na morzem, piękną żonę i dwójką dzieci. Obraz idealnego życia rodziny Rottmann burzy obraz znalezionego pod ich tarasem ciała żony. Czy Malwina popełniła samobójstwo? Czy może ktoś jej pomógł? Jeśli tak to pytanie kto, gdyż w tym czasie w domu przebywali tylko Borys, ich kilkuletni syn oraz nastoletnia córka wraz z koleżanką. W czasie śledztwa na jak zaczynają wychodzić tajemnice rodziny, niedomówienia i kłamstwa. Czy coś wspólnego z całą sprawą ma tajemnicze zniknięcia pasierba Malwiny nie tak dawno temu? Czy policjantowi prowadzącemu śledztwo uda się odkryć co się tak naprawdę stało? A może ktoś inny przyczyni się do rozwikłania sprawy?

Pietrzyk NiktSieNieDowie1

Książka składa się z dosyć krótkich rozdziałów, pisanych w czasie teraźniejszym z perspektywy różnych osób. Tymi bohaterami oprócz Borysa i Malwiny są ich córka Ola, matka koleżanki Oli – Iza, nauczyciel Adrian. Nieformalne śledztwo prowadzi też dziennikarka Anna. Narracja prowadzona jest żywo i ciekawie, podtrzymuje zainteresowanie czytelnika lekturą. Od książki trudno się oderwać, fascynuje i wciąga, a zakończenie bardzo mnie zaskoczyło. Są zwroty okazji, jest napięcie, ciekawa historia, tajemnica, wyraziści bohaterowie, a więc wszystko, co dobry thriller powinien posiadać. Sporą role odgrywają też bohaterowie drugoplanowi, są oni bardzo ciekawi, a ich sylwetki nakreślone są z dużą wyrazistością.

Nikt się nie dowie” jest inną zupełnie inną książką niż „Zostań w domu” (które swoją droga gorąco polecam). Sporo tu z thrillera psychologicznego, wątki postaci, mechanizmy ich postępowanie są wyraźnie zaznaczone. Jest mrok związany z tajemnicami drzemiącymi w ludziach, wnioski na temat ludzkiej natury mogą być bowiem mocno pesymistyczne. Nie ma tu kryształowych postaci, za to sporo tajemnic. Są wątki poboczne, które urozmaicają akcję. Jest niezwykły nadmorski klimat, pełen napięcia i wiszącej w powietrzu niepokojącej aury.

Na pewno jest to lektura godna polecenia, która podtrzymała tylko moją opinię, że wszystkie kolejne książki autorki biorę w ciemno:)

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU Czwarta Strona.

Pietrzyk NiktSieNieDowie2

3 uwagi do wpisu “„Nikt się nie dowie” Agnieszka Pietrzyk

  1. Pingback: „Kto czyni zło” Agnieszka Pietrzyk | Słoneczna Strona Życia

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s