„Chemik” Piotr Wójcik

WojcikPiotr Chemik1

CHEMIK

 • Autor: PIOTR WÓJCIK

 • Seria: METROPOLIA (TOM 2)

 • Wydawnictwo: DRAGON

 • Liczba stron: 320

 • Data premiery: 25.03.2020r.

 • Moja ocena: 7/10

Chemik” to drugi tom toczącej się na Śląski serii „Metropolia”. Interesujący jest fakt, że główny bohater, a tym samym osoba prowadząca śledztwo jest inna niż w pierwszym tomie. Niektórzy bohaterowie drugoplanowi pojawili się też już w pierwszym tomie, jednak jest to odrębna całość i można ją czytać bez znajomości pierwszego tomu. Chociaż jak przy okazji premiery „Chemika” wreszcie się zmobilizowałam do sięgnięcia po winę, z czego jestem bardzo zadowolona.

Bohaterką „Chemika” jest Sabina Trzmiel, młoda komisarz, która w pierwszym tomie pełniła drugoplanową rolę. Tutaj mamy okazję poznać ją bliżej. Otrzymuje ona wezwanie na katowickie osiedle Gwiazdy, gdzie z balkonu wypadł młody chłopak. Na pierwszy rzut oka wszystko wskazuje na samobójstwo, jednak intuicja podpowiada policjantce coś innego. Nieoczekiwanie w mieszkaniu chłopaka zostaje znaleziony woreczek pełen tabletek w kształcie byka. Jest to nowy, modny narkotyk. Czy spokojny , niewyróżniający się student mógł mieć coś wspólnego z handlem narkotykami? Oprócz środowiska śląskich dealerów pojawia się też środowisko polityków i wątki te były jak dla mnie bardzo ciekawe.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU DRAGON.

WojcikPiotr Chemik2

Powieść jest pisana w narracji trzecioosobowej, naprzemiennie z punktów widzenia kilku osób mających wpływ na sprawę. Fabuła podzielona jest na dni. Styl fajny, zwięzły, wciągający. Jest to dobrze skonstruowany kryminał. Opowiedziana historia jest niezmiernie ciekawa, a rozwiązanie sprawy mocno zaskakujące. Książkę czyta się lekko, buduje napięcie i utrzymuje uwagę czytelnika.

WojcikPiotr Chemik3

2 uwagi do wpisu “„Chemik” Piotr Wójcik

 1. Brzmi zachęcająco, więc mam nadzieję, że kiedyś będzie mi dane poznać ten tytuł.
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w moje skromne blogowe progi. 😊

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s