„W pułapce” Magda Stachula

stachula wpulapce1

W PUŁAPCE

  • Autor: MAGDA STACHULA
  • Wydawnictwo: ZNAK LITERANOVA
  • Liczba stron: 293
  • Data premiery: 20.06.2018r.
  • Moja ocena: 8/10

Już po lekturze „Idealnej”- debiutu Magdy Stachuli byłam pod wrażeniem. Po przeczytaniu „W pułapce” zostało on spotęgowane. Widać rozwój autorki, książka jest dojrzalsza, bardziej złożona. Czyta się ją rewelacyjnie, nie mogąc się doczekać rozwiązania zagadki. Niejednokrotnie w trakcie lektury moja ciekawość była tak wielka, że kusiło mnie, żeby podejrzeć na koniec, wiedziałam jednak, że nie mogę zepsuć sobie przyjemności, bo lektura tej książki była wielką przyjemnością.

Klara budzi się rano na klatce schodowej mieszkania rodziców. Nie pamięta jak się tam znalazła. Wkrótce orientuje się, że od sobotniej imprezy, która jest ostatnim co pamięta, minęły ponad dwa dni. Nie wie co się z nią działo, gdzie była przez ten czas. Wkrótce z pomocą przyjaciółki odkrywa, że rok wcześniej inną kobietę spotkało bardzo podobne zdarzenie. Próbuje dowiedzieć się czegoś więcej.

stachula wpulapce3

Książka jest jak misternie utkana sieć zagadek. Z biegiem czasu odsłaniają się nam kolejne fragmenty prawdy, ale nie zawsze jest tak jak mogłoby się wydawać. Zdarzenia poznajemy z punktu widzenia Klary, ale narratorką jest także Lisa, która opowiada o tym, co wydarzyło się kilka miesięcy przed tym, co spotkało Klarę. Pojawia się jeszcze trzecia narratorka, praktycznie do samego końca nie wiemy kim ona jest. Jej opisy są najbardziej wstrząsające. Powieść jest niesamowita, trzyma w napięciu do samego końca, a zakończenie jest wielkim zaskoczeniem. Z jednej strony wszystkie puzzle trafiają na miejsce, z drugiej pozostaje jeszcze sporo niedopowiedzeń, co tylko potęguje panujący klimat niepewności i tajemniczości. Bardzo lubię styl autorki, jest zwięzły, bogaty w treść, momentami dosadny. Proste, bogate w treść zdania oraz dość krótkie rozdziały, pisane z różnych punktów widzenia potęgują tylko napięcie i zwiększają wrażenie, jakie lektura wywiera. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję ZNAK LITERANOVA.

stachula wpulapce2

 

5 uwag do wpisu “„W pułapce” Magda Stachula

  1. Pingback: „Oskarżona” Magda Stachula | Słoneczna Strona Życia

  2. Pingback: „Nieobliczalna” Magda Stachula | Słoneczna Strona Życia

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s