„Bang” E.K. BLAIR

blair Bang2

BANG

  • Autor: E.K. BLAIR
  • Seria: CZARNY LOTOS (TOM 1)
  • Wydawnictwo: NIEZWYKŁE
  • Liczba stron: 400
  • Data premiery: 20.06.2018r.
  • Moja ocena: 8/10

Niedługo po premierze rewelacyjnych, a zarazem szokujących „Skradzionych laleczek” Wydawnictwo Niezwykłe prezentuje nam kolejną niesamowitą powieść – „Bang” – pierwszy tom serii Czarny Lotos. Co prawa nie jest ona aż tak szokująca, brutalna i wulgarna jak poprzednia premiera WN, ale również jest bardzo mocna i wywiera ogromne wrażenie. Tym bardziej, że zabierając się do lektury nie wiedziałam zbytnio czego się spodziewać. Opis jest dosyć lakoniczny, nie przedstawia żadnych szczegółów akcji ani wprowadzenia, jak to dzieje się zazwyczaj.

Ja też nie będę pisać zbyt wiele o fabule, gdyż nie chce popsuć niespodzianki, powiem jedynie, że bohaterką jest piękna Nina, która ma bogatego, przystojnego, kochającego męża i wydawać by się mogło, że życie bohaterki przypomina bajkę. Tymczasem skrywa ona wiele tajemnic i realizuje własny plan na przyszłość. Trudno jest zrozumieć postępowanie bohaterki, gdyż w dużej mierze jest ono zdeterminowane przez traumę z przeszłości i wpływ pewnej osoby. Nina nie jest grzeczną dziewczynką, nie jest niewinna, manipuluje, kłamie, jest pełna niejasności i zaprzeczeń. Mam wrażenie, że sama często nie wie co czuje, a co jest elementem narzuconej sobie roli i planu zemsty. Jest więc ona dla czytelnika ogromnym zaskoczeniem i wielką niewiadomą, a to podkręca dreszczyk ekscytacji i niepewności przy lekturze. Książka bowiem zaskoczyła mnie wiele razy i wprost nie mogłam się od niej oderwać.

blair Bang3

„Bang” rozrywa się głównie na dwóch poziomach czasowych – w teraźniejszości i w czasach dzieciństwa Niny (Elizabeth). Opis przeszłości są wstrząsające i drastyczne. Bardzo wrażliwym osobom mogą one sprawić problem. Natomiast są celowe, gdyż mają one nam wyjaśnić, co doprowadziło bohaterkę do miejsca, w którym się obecnie znajduje, jak i dlaczego się taka stała.

Książka jak większość tych wydanych przez Wydawnictwo Niezwykłe zaciera granice gatunku, jest to trochę thriller, trochę erotyk. Jedno jest pewne, jest mocna, konkretna, dosadna, zaskakująca i szokująca. A zakończenie dosłownie zwala z nóg, miażdży, rozwala system i sprawia, że mamy ochotę krzyczeć i natychmiast sięgnąć po drugi tom.:)

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU NIEZWYKŁE.

blair Bang1

 

3 uwagi do wpisu “„Bang” E.K. BLAIR

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s