Recenzja przedpremierowa – „Więcej niż pocałunek” Helen Hoang

HoangHelen WiecejNizPocalunek2

WIĘCEJ NIŻ POCAŁUNEK

 • Autor: HELEN HOANG
 • Seria: THE KISS QUOTIENT. TOM 1
 • Wydawnictwo: MUZA
 • Liczba stron: 477
 • Data premiery: 05.06.2019r.
 • Moja ocena: 8/10

 

Książka „Więcej niż pocałunek” miała dosyć szeroko zakrojoną akcję promocyjną. Sporo przed premierą wszyscy chętni dostali od wydawnictwa książeczki z trzema pierwszymi rozdziałami, w ramach zachęty do przeczytania całości. Jak już pisałam w zapowiedzi, książeczka ta była bardzo starannie wydana. Trzy pierwsze rozdziały przeczytało mi się szybko i przyjemnie, to wystarczyło, żeby zadeklarować chęć przeczytania i zrecenzowania książki. Jednak gdzieś tam głęboko tlił się we mnie pewien niepokój, czy w przypadku tej książki nie będzie tak jak to już się często zdarzało, że im głośniejsza akcja promocyjna tym książka okazywała się bardziej niż przeciętna? Jak było w tym przypadku? Czy żałowałam, że nią sięgnęłam?

Tematyka książki stanowi bardzo ciekawe i oryginalne podejście do historii miłosnej, a jej główna bohaterka bynajmniej nie jest typową postacią tego typu literatury. Trzydziestolatka bowiem w życiu kieruje się głównie logiką, ma trudności z dostrzeganiem emocji i relacjami społecznymi. Zajmuje się ekonometrią i zdecydowanie lepiej radzi sobie ze skomplikowanymi alegorytmami i danymi niż z ludźmi. Czy to jej deficyt, ułomność, o którym stanowi zdiagnozowany zespół Aspergera, czy Stella po prostu ma taką osobowość? Nigdy nie była w związku, ma problemy z bliskością, a seks jej nie kręci. Pod wpływem matki, która chce mieć wnuki i próbuje ją wyswatać , kobieta  postanawia coś zrobić w tym kierunku . Podchodzi do tematu zadaniowo i decyduje się podszkolić w tym zakresie. A kto lepiej się do tego nada niż mężczyzna do towarzystwa? W internecie znajduje Michaela i umawia się z nim na spotkanie. Oboje przypadają sobie do gustu, a ich biznesowy układ szybko zmienia swój charakter.

HoangHelen WiecejNizPocalunek3

Powieść jest rewelacyjna, oryginalna i niezwykle odświeżająca. Błyskotliwa, ironiczna i emocjonująca. Zawiera również sceny erotyczne, a ich opisy są wysmakowane i wyrafinowane, rozgrzewające emocje i pobudzające krew w żyłach. Bohaterowie się niezwykle sympatyczni, nie sposób ich nie lubić. Są ironiczni, zabawni, inteligentni i na poziomie. Mimo, że posiadają wady i popełniają błędy od pierwszego kontaktu wzbudzają sympatię czytelnika, może dlatego, że są prawdziwi, pełnowymiarowi i niewyidealizowani. Na pokreślenie zasługuje też poruszana w powieści tematyka związana z autyzmem, zespółem Aspergera, myślę, że rzadko występuje on a w książkach lekkich i popularnych, co jak widać jest błędem. Autorkę do stworzenia tej powieści zainspirowały własne doświadczenia, gdyż podobnie jak Stella ukończyła ona ekonomię i zdiagnozowano u niej zespół Aspergera. Może dlatego ta książka jest tak przekonywująca, gdyż wypływa z niej szczerość i autentyzm, a to zawsze się wyczuwa. Styl jest niezwykle porywający, lekki, momentami ironiczny i satyryczny, z dystansem do życia. Autorka „kupiła” mnie w 100% i z wielką niecierpliwością będę czekać na kolejną książkę.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU MUZA.

HoangHelen WiecejNizPocalunek1

2 uwagi do wpisu “Recenzja przedpremierowa – „Więcej niż pocałunek” Helen Hoang

 1. Właśnie wczoraj książka do mnie dotarła, więc niebawem będą ją czytać. 😊
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w moje skromne blogowe progi. 😊

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s