„Piękno bólu” i „Piękno oddania” Georgia Cates

Dzisiaj chciałam Wam opowiedzieć o fajnej serii wydanej przez Wydawnictwo Niezwykłe. Seria nazywa się BEAUTY a jej autorka to Georgia Cates. W Polsce jak na razie ukazały się dwa tomy, ale oryginalnie seria składa się z trzech. Są tacy, którzy porównują ją do serii o Greyu, ale oprócz tego, że jest to romans z elementami erotyki i tego, że główny bohater to bogaty, władczy przystojniak nic więcej ich chyba nie łączy. A wymienione cechy posiada większość erotyków. Co więc takiego jest w tej serii, że warto ją przeczytać?

 

CatesGeorgia SeriaBeauty1

 

PIĘKNO BÓLU

 • Autor: GEORGIA CATES
 • Seria: BEAUTY (tom 1)
 • Wydawnictwo: NIEZWYKŁE
 • Liczba stron: 334
 • Data premiery: 07.11.2019r.
 • Moja ocena: 8/10

Jack McLachlan to magnat winiarstwa i jeden z najbogatszych ludzi w Australii. Kobiety zrobiły by wszystko, żeby go usidlić. On jednak unika komplikacji, nie wchodzi w związki. Znajomości, które zawiera z kobietami mają charakter czysto seksualny i określoną datę ważności. Do dopuszcza nikogo do siebie, a by się dodatkowo chronić nie zdradza nic o sobie, kobieta, z którą się aktualnie spotyka nie zna nawet jego prawdziwego imienia i nazwisko. On też nie chce niczego o niej wiedzieć. Laurelyn Prescott to piękna, początkująca piosenkarka ze Stanów Zjednoczonych. Po serii problemów przyjeżdża na trzy miesiące do Australii, by odetchnąć od swojego życia i nabrać do niego dystansu. Nie wiem, że to tutaj zmieni się ono na dobre. Kobieta i mężczyzna wchodzą w układ, która ma trwać trzy miesiące i oparty być tylko na seksie. Szybko jednak wszystko się komplikuje. To co do tej pory było do Jacka naturalne przy Laurellyn ulega zmianie. Tylko czy będzie on miał dość odwagi by diametralnie zmienić swoje życie?

Akcja powieści nie jest zbyt oryginalna, postacie bohaterów mimo, że dosyć sympatyczne również zbyt mocno się nie wyróżniają. Jednak styl autorki i zgrabne skomponowanie poszczególnych elementów powodują, że tworzą one bardzo przyjemną całość. Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

 

CatesGeorgia SeriaBeauty2

 

PIĘKNO ODDANIA

 • Autor: GEORGIA CATES
 • Seria: BEAUTY (tom 2)
 • Wydawnictwo: NIEZWYKŁE
 • Liczba stron: 323
 • Data premiery: 24.04.2019r.
 • Moja ocena: 6/10

Drugi tom serii to kontynuacja losów Jacka i Laurelyn. Kto nie czytał pierwszego tomu i nie chce psuć sobie przyjemności stopniowego poznawania fabuły nich pominie ten akapit😉 Relacja tej dwójki bowiem mocno się skomplikowała. Mężczyzna zdradził dziewczynie swoją tożsamość i stwarzał pozory, że dla niego  również ich znajomość stała  się czymś więcej. Laurelyn wyznaje Jackowi miłość, nie doczekawszy się jednak odpowiedzi wraca do Stanów bez pożegnania. W drugim tomie Jack zdaje sobie sprawę, że popełnił błąd. Najpierw próbuje wrócić do swojego dawnego życia, kiedy jednak okazuje się to niemożliwe postanawia odszukać ukochaną. Jak jednak znaleźć kogoś nie znając nawet jego prawdziwej tożsamości. Jeśli jednak komuś może się to udać, to właśnie komuś dysponującymi tak potężnymi środkami jak Jack. Przez te trzy miesiące rozłąki w życiu Laurelyn sporo się jednak zmieniło. Jej kariera nabiera tempa i właśnie rusza w trasę koncertową z zespołem. Kiedy więc Jack zjawia się na jej progu nie wie jak reagować. Czy da mu drugą szansę? Czy będzie potrafiła ponownie mu zaufać?

 

O ile pierwszy tom bardzo mi się podobał, miał polot i fantazję, o tyle drugi jest w mojej opinii znacznie słabszy. Akcja praktycznie jest szczątkowa, za to mnóstwo to scen seksu i górnolotnych dialogów. Szkoda, że potencjał wynikający z pierwszego tomu został tutaj zmarnowany, ale może autorka zaskoczy nas na plus w kolejnym tomie?:)

Za możliwość przeczytania serii bardzo dziękuję WYDAWNICTWU NIEZWYKŁE.

CatesGeorgia SeriaBeauty3

 

Jedna uwaga do wpisu “„Piękno bólu” i „Piękno oddania” Georgia Cates

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s