„Cenny motyw” Małgorzata Rogala

RogalaMalgorzata CennyMotyw1

CENNY MOTYW

  • Autor: MAŁGORZATA ROGALA
  • Seria: CELINA STEFAŃSKA (TOM 1)
  • Wydawnictwo: CZWARTA STRONA
  • Liczba stron: 328
  • Data premiery: 05.06.2018r.
  • Moja ocena: 8/10

 

Książki Małgorzaty Rogali uwielbiam i choć do tej pory moją ulubioną serią była ta o Agacie i Sławku, to Po lekturze „Cennego motywu” seria o Celinie Stefańskiej dołączyła do tego grona😊 O ile pierwszy tom o Celinie różnił się sporo stylem i akcją od znanej serii, o tyle w drugim tomie akcja jest bardziej typowo „kryminalna” i przypomina trochę bardziej pozostałe książki autorki. Dla miłośników klasycznych kryminałów z pewnością będzie to przyjemna lektura.

Celina po rozwiązaniu poprzedniej sprawy nadal prowadzi swoje biuro detektywistyczne. Radzi sobie coraz lepiej, chociaż prowadzi raczej mniejsze, błahe sprawy. Jest w stanie normalnie funkcjonować i kontrolować swoje lęki. Idzie jej na tyle dobrze, że postanawia zająć się wyjaśnieniem sprawy śmierci swoich rodziców, która prawdopodobnie była związana z oszustwami dotyczącymi artystycznej biżuterii. Nieoczekiwanie zostaje zamordowana kobieta z jej bloku, a Celina zostaje zatrudniona przez swoją sąsiadkę, której mąż miał romans z zamordowaną kobietą. Dzień wcześniej Aleksandra otrzymała od swojego kochanka piękny pierścionek stanowiący rodzinną pamiątkę. Czy to możliwe, że zabójstwo kobiety jest powiązane ze sprawą rodziców Celiny? Jeden z tropów prowadzi Celinę do Pragi i okazuje, się, że w tej sprawie będzie ona musiała skonfrontować się ze swoją przeszłością bardziej niż myślała.

RogalaMalgorzata CennyMotyw2

Akcja powieści jest żywa, intrygująca, toczy się szybko, a lektura to prawdziwa przyjemność. Celina nie jest typowym prywatnym detektywem, jej metody są nieszablonowe, a sama momentami jest trochę naiwna i niepewna. Jednak jest wystarczająco zdeterminowana, by nie pozwolić, by jej lęki i obawy związane z traumatycznymi przeżyciami z przeszłości. Wychodzi jej to znacznie lepiej niż na początku pierwszego tomu, a wraz z rozwojem akcji czyni coraz większe postępy. Występują tu też inni bohaterowie znani nam z pierwszego tomu: babcia Eleonora, Szyszka, Xavier i podkomisarz Szpakowski. Na uwagę zasługują też postacie stojące jakby po drugiej stronie barykady – siostry Blanka i Aleksandra Jaworskie. Ich historia jest ciekawa, a charaktery intrygujące i wyraziste. Oczywiście powieść da się czytać bez znajomości poprzedniego tomu. Autorka niezwykle zręcznie snuje nić wydarzeń, a czytelnik z zapartym tchem podąża za nią jak do kłębka aż ostatniej strony powieści.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU Czwarta Strona i autorce.

RogalaMalgorzata CennyMotyw3

2 uwagi do wpisu “„Cenny motyw” Małgorzata Rogala

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s