„Odkąd Cię poznałam” Iwona Sobolewska

SobolewskaOdkadCiePoznalam3

ODKĄD CIĘ POZNAŁAM

  • Autor: IWONA SOBOLEWSKA
  • Wydawnictwo: DRAGON
  • Liczba stron: 319
  • Data premiery: 02.10.2019r.
  • Moja ocena: 7/10

 

Nie czytałam jeszcze żadnej książki autorki, ale czytając zapowiedź wydawcy dotyczącą „Odkąd Cię poznałam” poczułam intuicyjnie, że chcę ją przeczytać. Decyzji nie żałuję. Powieść to może nie należy do pozycji odmieniających życie i zapadających w pamięć na długi czas, ale stanowi bardzo miłą, relaksująca, lekką lekturę.

Blanka nie jest typową nastolatką, ze względu na przeżytą w dzieciństwie tragedię, stronie od ludzi, jest wycofana i małomówna. Gdy za sprawą swojej koleżanki poznaje Piotrka, zwraca na niego uwagę, natomiast fakt, że spotyka się on z jej koleżanką dyskwalifikuje go w jej oczach. Blanka zostaje jednak wciągnięta w skład paczki, którą tworzą jej koleżanki, Piotrek i jego bracia oraz kolega Alex. Chłopak na początku działa jej na nerwy. Jest oschły, ironiczny, złośliwy. Po jakimś czasie jednak Blanka zaczyna podejrzewać, że zachowanie chłopaka to tylko poza, rodzaj pancerza, którym odgradza się od świata, podobnie jak ona sama. Zaczynają spędzać ze sobą więcej czasu i zaskakująco dobrze czują się w swoim towarzystwie. Gdy coś między nimi zaczyna się dziać Alex wyjeżdża na studia za granicę, można by powiedzieć, że ucieka. Czy ta znajomość ma szansę na przetrwanie?

SobolewskaOdkadCiePoznalam1

Powieść czyta się bardzo lekko, miło i szybko. Mimo, że historia nie jest wybitnie skomplikowana, jej lektura to sposób na przyjemne spędzenie czasu. Bardzo ciekawy jest zabieg 2 perspektyw czasowych czyli spojrzenia na wydarzenia z chwili obecnej oraz wspomnień dotyczących przebiegu znajomości Blanki i Alexa. Przez jakiś czas nie możemy być pewni jak potoczy i zakończy się ta historia, dlatego, że autorka zdradza nam z teraźniejszości tylko tyle ile chce. Styl autorki jest lekki, zabawny, momentami kąśliwy, lekko ironiczny, cały czas dynamiczny i błyskotliwy. Mimo, że bohaterowie nie są idealni, Alex jest gburowaty i opryskliwy, a Blanka zbyt wycofana i zamknięta w sobie, to nie sposób ich nie polubić i mimo, że na początku tej historii są bardzo młodzi, nie irytują infantylnością i naiwnością. Lektura spodoba się i młodzieżowym czytelnikom i tym starszym. Jest miłym odprężeniem i relaksem na długie wieczory.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU DRAGON.

SobolewskaOdkadCiePoznalam2

Jedna uwaga do wpisu “„Odkąd Cię poznałam” Iwona Sobolewska

  1. Chciałabym aby ta książka trafiła w moje ręce. Lubię tego rodzaju historie.
    Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w moje skromne blogowe progi. 😊

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s