„Pozwól mi kochać” Ilona Gołębiewska

Golebiewska PozwolMiKochac1

PODARUJ MI JUTRO

  • Autor: ILONA GOŁĘBIEWSKA
  • Seria: DWÓR NA LIPOWYM WZGÓRZU. TOM 2
  • Wydawnictwo: MUZA
  • Liczba stron: 467
  • Data premiery: 16.10.2019r.
  • Moja ocena: 7/10

 

II tom cyklu „Dwór na Lipowym Wzgórzu” opowiada historię Sabiny, córki znanej nam z pierwszego tomu Anieli. Sabina skonfliktowana z matką bardzo rzadko bywa na Lipowym Wzgórzu. Jest kobieta sukcesu, robi karierę na uczelni, na sławę, uznanie i pieniądze. Silna, niezależna, przebojowa. To wszystko do momentu aż nie zostaje oskarżona o oszustwo, przyjęcie łapówki i sfałszowanie badań. Zostaje zawieszona na uczelni, a przyjaciele się od niej odwracają, przechodzi załamanie nerwowe i trudno jej dojść do siebie po tych przeżyciach. Córka proponuje jej zmianę otoczenia i wyjazd na Lipowe Wzgórze. Ze względu jednak na konflikt z matką Sabina nie może się na to zdecydować. Niespodziewanie okazuje się, że Aniela wyjeżdża na dłuższy czas. Wobec tego Sabina wyjeżdża na Lipowe Wzgórze, z nadzieję, że pobyt tam pomoże jej dojść do siebie i uporządkować swoje życie/ Nie zdaje sobie jednak sprawy, jak bardzo on wpłynie na jej dalsze losy. W sielskich warunkach Lipowego Wzgórza Sabina odkrywa na nowo siebie. Co więcej poznaje dwóch mężczyzn, którzy będą mieli istotny wpływ na jej dalsze życie.

Golebiewska PozwolMiKochac2

Cykl o Lipowym Wzgórzu dołączył do moich ulubionych serii. Ciepło i optymizm, którymi charakteryzują się te książki sprawiają, iż trudno się od nich oderwać. Tak jak poprzedni tom, tak „Pozwól mi kochać” rozpoczyna się scenami z przeszłości, które miały wyraźny wpływ na obecne wydarzenia. Wiele bowiem energii podczas swojego pobytu Sabina poświęca na poznanie przeszłości i wyjaśnienie tajemnicy związanej z jej ojcem. Czy odkryta prawda pomoże jej wreszcie porozumieć się z matką?

Styl książki jest niezmiernie lekki i porywający. Narracja trzecioosobowa, wielowątkowa, Książka dotyka wielu istotnych tematów, jak miłość, przyjaźń, lojalność, trudne relacje rodzinne, zazdrość, tajemnice, miłość do przyrody i miejsc. Najważniejsze jest jednak to, że przenosi nas jakby do innego świata, gdzie czas płynie inaczej, a nasze serca otula nadzieja, optymizm, radość i spokój.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU MUZA i oczywiście autorce, Ilonie Gołębiewskiej.

Golebiewska PozwolMiKochac3

2 uwagi do wpisu “„Pozwól mi kochać” Ilona Gołębiewska

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s