„Prawda przychodzi nieproszona” Magdalena Majcher

MajcherPrawdaPrzychodziNieproszona2

PRAWDA PRZYCHODZI NIEPROSZONA

 • Autor: MAGDALENA MAJCHER

 • Seria: OSIEDLE POGODNE. TOM I

 • Wydawnictwo: PASCAL

 • Liczba stron: 397

 • Data premiery: 15.01.2012r.

 • Moja ocena: 8/10

Książki Magdaleny Majcher biorę w ciemno, wręcz mam wrażenie, że każda kolejna jest lepsza, choć do poprzedniej Sagi Nadmorskiej mam ogromny sentyment, to muszę powiedzieć, że najnowsza książka autorki jest co najmniej tak samo dobra, choć zupełnie inna. Określiłabym ją jako powieść psychologiczno-obyczajową. Bowiem portret psychologiczny głównej bohaterki jest bardzo dogłębny i przekonywający.

Na pozór Magda może się wydawać szczęśliwą, spełnioną młoda kobieta. Ma pracę którą lubi i w której się spełnia, kochającego męża, wspaniały dom. Tymczasem kobieta tak naprawdę tkwi w przeszłości. Doznana w dzieciństwie trauma mocno utrudnia jej codzienne funkcjonowanie. Ataki paniki, lęki i koszmary senne to jej rzeczywistość. Co najgorsze sama nie bardzo wierzy, że coś może się w jej życiu zmienić, a wręcz boi się tego, choć jednocześnie ma świadomość tego, że nie żyje pełnią życia. Czy bohaterka znajdzie w sobie dość siły by zawalczyć o lepsze jutro dla siebie i swojej rodziny? Co ją do tego pchnie?

MajcherPrawdaPrzychodziNieproszona1

Powieść przeczytałam praktycznie jednym tchem. Zaczęłam trochę tylko na próbę i praktycznie nie odłożyłam na dłużej aż do ostatniej strony. Pisana w narracji trzecioosobowej z punktu widzenia Magdaleny, głównej bohaterki. Jest ona postacią bardzo ciekawą i złożoną. Z jednej strony kobieta z pasjami, uwielbia podróże, książki i wszystko co dotyczy Hiszpanii. Z drugiej trauma doznana w dzieciństwie powoduje, że trudno jej żyć pełnią życia. Panicznie boi się wody, ma ataki paniki i koszmary senne. Ludzi trzyma na dystans, boi się tworzyć więzi, nie potrafi sobie wyobrazić siebie jako matkę. Wiele podobnych ograniczeń i lęków coraz poważniej wpływa na jej życie. Do tego dochodzi obawa jak długo jej mąż będzie w stanie to znosić, tym bardziej, że nie zna całej prawy o jej przeszłości. „Prawda przychodzi nieproszona” to bardzo mądra i wartościowa książka, o poszukiwaniu siły do życia jego pełnią, o relacjach międzyludzkich, trudnych przeżyciach, traumach i sposobach radzenia sobie z nimi, a także o poszukiwaniu odwagi, by zawalczyć o siebie.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU PASCAL i autorce.

MajcherPrawdaPrzychodziNieproszona3

5 uwag do wpisu “„Prawda przychodzi nieproszona” Magdalena Majcher

 1. W moim odczuciu to najlepsza książki autorki. Bardzo podobała mi się ta historia oraz mocny portret psychologiczny głównej bohaterki. Świetna.

  Polubienie

 2. Pingback: „Małe wielkie sekrety” Magdalena Majcher | Słoneczna Strona Życia

 3. Pingback: „Światło, które nigdy nie gaśnie” Magdalena Majcher | Słoneczna Strona Życia

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s