„Kochaj coraz mocniej” Ilona Gołębiewska

Golebiewska KochajCorazMocniej1

KOCHAJ CORAZ MOCNIEJ

  • Autor: ILONA GOŁĘBIEWSKA
  • Seria: DWÓR NA LIPOWYM WZGÓRZU. TOM 4
  • Wydawnictwo: MUZA
  • Liczba stron: 479
  • Data premiery: 20.05.2020r.
  • Moja ocena: 8/10

 

Bardzo lubię cykl „Dwór na Lipowym Wzgórzu” i o ile z wielką niecierpliwością wypatrywałam kolejnego tomu, o tyle też jest mi żal, że to już koniec, że 4 tom i historia Lilianny zamyka cały cykl.

Lilianna Horczyńska to najmłodsza wnuczka Anieli, jest utalentowaną pianistką, która studiuje na swojej wymarzonej uczelni w Wiedniu. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia Lilii przyjeżdża do ukochanej babci na Lipowe Wzgórze, by trochę odpocząć i spędzić lato z bliskimi. Nieoczekiwanie spada na nią nowina o chorobie babci, angażuje się w funkcjonowanie dworu oraz prowadzi lekcje nauki gry na fortepianie w ognisku dla dzieci. We wszystkim wspiera ją mieszkający w sąsiedztwie Miłosz. Czy znajomość wnuczki Anieli Horczyńskiej i wnukiem Antoniego Gajowicza będzie pięknym zamknięciem konfliktu między tymi rodzinami?

Golebiewska KochajCorazMocniej2

Postać Liliany jest bardzo pozytywna, chociaż mi wydawało mi mało przekonywujące, że taka młoda dziewczyna jest tak poukładana, spokojna i uporządkowania. Ma dokładny plan na życie, realizuje kolejne etapy edukacji muzycznej, która ma ją prowadzić do wymarzonej kariery sławnej pianistki, występów na cały świecie. Muzyka jest dla niej niezmiernie ważna, a jej uwagi na zaprzątają miłostki i uczucia tylko kariera. Jednak jak zwykle los ma swoje własne plany, stawia na jej drodze Miłosza, również bardzo poukładanego i porządnego młodego człowieka i nagle Lilianna dostrzega, że w życiu jest jeszcze coś więcej. Staje przed dylematem jak pogodzić karierę z miłością. Nieoczekiwania odkrywa, że uczenie dzieci daje jej wiele radości. Powieść niesie przesłanie, że warto otwierać się na to co niesie nam życie, gdyż może się ono potoczyć w sposób, którego się nie spodziewamy, a który sprawi, że będziemy szczęśliwi.

Kochaj coraz mocniej” to przepiękna, klimatyczna, optymistyczna opowieść o więzach rodzinnych, o dziedzictwie, przyjaźni i miłości.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU MUZA i oczywiście autorce, Ilonie Gołębiewskiej.

Golebiewska KochajCorazMocniej3

3 uwagi do wpisu “„Kochaj coraz mocniej” Ilona Gołębiewska

  1. Pingback: „Teraz Cię rozumiem mamo” – opowiadania | Słoneczna Strona Życia

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s