„To, co bliskie sercu” Katherine Center – recenzja przedpremierowa

CenterKatherine ToCoBliskieSercu2

TO, CO BLISKIE SERCU

  • Autor: KATHERINE CENTER

  • Wydawnictwo: MUZA

  • Liczba stron: 479

  • Data premiery: 03.06.2020r.

  • Moja ocena: 8/10

Po wydanej w zeszłym roku pierwszej w Polsce książki autorki „Milion nowych chwil” wiedziałam, że każdą następną przeczytam na pewno. Dlatego, gdy dowiedziałam się, że 3 czerwca będzie miała premiera „Tego, co bliskie sercu” nie wahałam się ani chwili. Gdy tylko książka do mnie dotarła od razu po nią sięgnęłam i nie odłożyłam aż… do ostatniej strony.

Cassie pracuje w straży pożarnej w Austin i jest w tym naprawdę dobra. W zawodzie strażaka odnalazła swoje powołanie, dobrze odnajduje się w męskim gronie, koledzy ją cenią i lubię. Podejmująca ryzyko w pracy kobieta w życiu prywatnym jest raczej ostrożna. Nie szuka uczucia i nie bardzo w nie wierzy. Pewnie miał na to wpływ fakt, że matka odeszła od ojca i od niej w dniu jej szesnastych urodzin. Niestety w jej przeszłości wydarzyło się coś jeszcze, co mocno oddziałuje na jej życie. Na skutek nieprzewidzianych zdarzeń i choroby matki Cassie przeprowadza się do Massachusetts i podejmuje pracę w małej jednostce straży pożarnej, które funkcjonuje jak dwadzieścia lat temu. Trafia do tradycyjnego, typowo męskiego środowiska, gdzie koledzy podchodzą do niej mocno sceptycznie i niechętnie. Do tego w życiu prywatnym musi przywyknąć do mieszkania pod jednym dachem z matką, z którą od lat nie miała prawie żadnego kontaktu. Czy uda mi się naprawić stosunki? Jakby tych komplikacji było mało serce Cassie zaczyna żywiej reagować na kolegę w pracy, a przecież romans w pracy jest ostatnim na co kobieta może sobie pozwolić. Jak Cassie poradzi sobie z tymi wyzwaniami? Jak potoczą się jej dalsze losy

CenterKatherine ToCoBliskieSercu1

Książka mocno mnie zaskoczyła. Przede wszystkim fantastycznym poczuciem humoru. W wielu momentach po prostu śmiałam się w głos. Oczywiście są też sceny mocno wzruszające i zapierające dech w piersiach, ale generalnie powieść jest mocno optymistyczna i radosna. Gloryfikuje radość życia i odwagę w podejmowaniu codziennych decyzji. Książka pisana jest w narracji pierwszoosobowej i chociaż nie bardzo to lubię, tutaj sprawdziło się fenomenalnie i wcale mi nie przeszkadzało. Dużym plusem są fajni bohaterowie, nie wszyscy są pozytywni, ale wszyscy są świetni skonstruowani i dosyć prawdopodobni. Książka porusza kilka istotnych wątków, trudną relację matki i córki, przemoc seksualną, szowinizm, chorobę i nałogi. Ogólnie można by powiedzieć jednak, że jest to książka o relacjach międzyludzkich i o tym, że od naszej odwagi i determinacji w dużym stopniu zależy jak one wyglądają. Mówi także o umiejętności przebaczania i tego jak nie przepracowane emocje mogą mocno oddziaływać na całe ludzkie życie. Świetny styl i poczucie humoru autorki sprawiają, że trudno się od tej książki oderwać. Jest błyskotliwa i genialna:) Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU MUZA.

CenterKatherine ToCoBliskieSercu3

4 uwagi do wpisu “„To, co bliskie sercu” Katherine Center – recenzja przedpremierowa

  1. Pingback: Premiera – „To, czego pragniesz” Katherine Center | Słoneczna Strona Życia

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s