„Pokusa zła ” M. Robinson

Robinson PokusaZla1

POKUSA ZŁA

  • Autor: M. ROBINSON
  • Wydawnictwo: NIEZWYKŁE
  • Liczba stron: 436
  • Data premiery: 28.08.2018r.
  • Moja ocena: 7/10

 

„Pokusa zła” to mocno pokręcona historia miłosna z licznymi i mocnymi scenami erotycznymi. Niby nic w niej rewolucyjnego, ale czyta się ją jednym tchem, akcja toczy się żywo, a bohaterowie są bardzo charakterystyczni.

Brooke jest ukochaną córeczką rodziców, żyje w szczęśliwym, bogatym domu, zdawało by się, że ma wszystko, jednak gdy pewnego dnia staje się świadkiem czegoś, czego widzieć nie powinna, zmienia się całe jej podejście do życia i spojrzenie na świat. Przestaje wierzyć w miłość, a szukając dla siebie ścieżki życiowej pewnego razu natrafia w rzeczach ojca na tajemniczą wizytówkę. Popycha ją to w określonym kierunku, staje się VIPEM, identyfikuje się z tym stylem i życia i nie wyobraża sobie innej drogi. Devon czuje odpowiedzialność za cała swoją rodzinę. W dzieciństwie był świadkiem niesamowitej przemocy ze strony ojca, to oraz pewne dramatyczne wydarzenia uwarunkowały go na zawsze. Wszystkie decyzje, które podejmuje w życiu, podejmuje ze względu na mamę i siostry. Samemu ciężko mu posunąć się do przodu, ciągle dręczą go koszmary, nie potrafi i nie chce ułożyć sobie życie. Drogi tych dwojga niespodziewanie się krzyżują i… nic nie będzie takie jak wcześniej.

Nie będę spoilerować, więc nie opiszę już bardziej fabuły. Powiem jednak, że jest bardzo interesująca. Akcja toczy się błyskawicznie, jest wiele zaskakujących momentów oraz wyraziste postacie. Chociaż czasem trudno nam zrozumieć bohaterów, zwłaszcza postępowanie Brooke często budziło mój sprzeciw i niezrozumienie, to jednak od ich losów nie sposób się oderwać. Devon jest prawie ideałem, nie można się nim nie zachwycić. Został jednym z moich ulubionych męskich bohaterów. Książka pisana jest w formie naprzemiennych krótkich rozdziałów, przedstawianych z punktu widzenia Brooke i Devona. Pokazuje ona nam w skrócie sporo lat z ich życia. I jest to kwestia, która bardzo mi się podobała. Najczęściej tego rodzaju książki pokazują krótki wycinek życia głównych postaci. A epilog rozgrywający się kilka miesięcy, a najczęściej lat później pokazuje „żyli długo i szczęśliwie”.  Tutaj mamy okazję być bezpośrednimi świadkami doświadczeń i przeżyć, które doprowadzili, że w momencie spotkania bohaterowie są tacy, a nie inni. Obserwujemy ich życie na kilka lat przez poznaniem, również historia ich znajomości również zajmuje pewien, spory okres czasu. Dla mnie to duży plus.

Oczywiście trzeba pamiętać, że jest to romans i erotyk, więc posiada wiele cech charakterystycznych dla gatunku. Dlatego osoby, które tego rodzaju literatury nie lubią, raczej zdania nie zmienią. Natomiast dla miłośników gatunku i tych, którzy od czasu do czasu w ramach odmiany po takie książki sięgają, „Pokusa zła” może być pewnym zaskoczeniem i okazją do odświeżającego spojrzenia na taką tematykę.  Zwłaszcza w obliczu zbliżających się długich, zimnych wieczorów gorąco polecam lekturę.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU NIEZWYKŁE.

Robinson PokusaZla2

 

3 uwagi do wpisu “„Pokusa zła ” M. Robinson

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s