„Wina wina” Małgorzata Starosta

WINA WINA

  • Autor:MAŁGORZATA STAROSTA
  • Wydawnictwo:W.A.B.
  • Liczba stron:352
  • Data premiery:01.09.2021r.

Twórczość autorki już wcześniej wzbudziła moje zainteresowanie, jednak do momentu wydania najnowszej powieści „Wina wina” nie miałam okazji się z nią zapoznać. Książka dodatkowo przyciągnęła moją uwagę ciekawym opisem i miejscem akcji, bowiem rzecz dzieje się w winnicy, a wino odgrywa tu ważną rolę. I jak tu się oprzeć? 😉

Ja się nie oparłam i bynajmniej nie żałuję, bowiem podczas lektury bawiłam się świetnie i polubiłam zwariowanych bohaterów do tego stopnia, że podczas spotkania z autorką na Warszawskich Targach Książki pierwsze pytanie, które zadałam brzmiało „czy będzie kontynuacja?” Ku mojemu zadowoleniu autorka stwierdziła, że czuje, że Agata Śródka ma potencjał i nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, więc w związku z tym kolejny tom jest w planach.

Agata Śródka to kobieta nietuzinkowa, przebojowa, samodzielna, przedsiębiorcza. Rozwódka, matka i babka, restauratorka i celebrytka. Kupuje gościniecki pałac, by otworzyć tam pensjonat i restaurację. Pragnie również założyć tam winnicę. Idealnie w jej plany wpisuje się więc otrzymane zaproszenie do sąsiedniej winnicy, gdzie weźmie udział w corocznej degustacji wina i zwiedzaniu winnicy. Nie spodziewa się zupełnie, że biorąc udział w tym cudownie zapowiadającym się weekendzie trafi w sam środek morderczej intrygi. Na miejscu okazuje się, że towarzyszyć jej podczas tego weekendu będą m.in. bardzo oryginalne i wzbudzające emocje postacie: jej były mąż z nową żoną Grażyną (z którą zdradził Agatę), ciotka właściciela winnicy dość ekscentyczna Leokadia, burmistrz Roman, znana pisarka erotyków Mariola Santini, a w zasadzie Madziaczek – była przyjaciółka Agaty z lat młodości, przystojny ksiądz Ludwik, policjant Antoni, bibliotekarka Julinna, biolożka Róża, właścicielka sklepu Anna, dziennikarz Michał. Jest to zacne grono ogromnie zróżnicowanych postaci. Autorka świetnie ukazała lokalny koloryt i łączące ich relacje. Atmosfera panująca w książce była bardzo przekonywująca, a postacie żywo odwzorowane. Do tego świetne poczucie humoru, błyskotliwe uwagi, ironiczne nawiązania do współczesności i innych utworów spowodowały, że nie chciałam by przygoda z książką dobiegła końca. Teraz już wiem, że koniecznie muszę przeczytać poprzednie książki Małgorzaty Starosty, a po każdą kolejną książkę sięgam w ciemno.:)

Moja ocena: 8/10

Za możliwość zapoznania się z lekturą serdecznie dziękuję Wydawnictwu W.A.B.

Jedna uwaga do wpisu “„Wina wina” Małgorzata Starosta

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s