„Wioska kłamców” Hanna Greń

Gren WioskaKlamcow2

WIOSKA KŁAMCÓW

  • Autor:HANNA GREŃ

  • Wydawnictwo: CZWARTA STRONA

  • Liczba stron: 334

  • Data premiery: 29.01.2012r.

  • Moja ocena: 8/10

Najnowsza powieść Hanny Greń pt. „Wioska kłamców” to pierwsza przeczytana przeze mnie książka jej autorstwa. Nie do końca wiedziałam czego się po niej spodziewać, natomiast fakt, że została wydana przez Wydawnictwo Czwarta Strona i wiele pochlebnych, czytanych przeze mnie wcześniej, opinii o książkach autorki, sprawił, że zdecydowałam się po tę lekturę sięgnąć.

Dioniza Remańska po odejściu z policji postanawia odszukać zabójcę swego ojca. Bowiem jego zagadkowa śmierć nie daje jej spokoju. Niby winni zostali już skazani i siedzą w więzieniu, ale dziewczyna wątpi w ich winę. Udaje się więc do wioski, w której on mieszkał i w której mieszkają rodziny skazanych, żeby poznać okoliczności towarzyszące temu zdarzeniu. Oczywiście zjawia się tam pod przykrywką, jednak i tak okazuje się, że nie wszystkim mieszkańcom wioski jest na rękę jej pobyt tam, wielu z nich ma coś do ukrycia. Czy dziewczynie uda się rozwiązać tę zagadkę?

Gren WioskaKlamcow1

Książka jest pisana w bardzo fajny, ciekawy sposób, świetnym stylem. Wielkim plusem są kreacje bohaterów, nieszablonowa akcja, zaskakujące zakończenie. Główna bohaterka to oryginalna, interesująca postać. Po podjęciu decyzji o odejściu z policji, szuka swojej drogi w życiu. Jednak w związku z tym, że zagadkowo sprawa śmierci jej ojca nie daj jej spokoju, postanawia przyjrzeć się jej z bliska. Dioniza jest bardzo inteligenta, zdeterminowana, z poczuciem humoru i dystansem do świata. Postacie pozostałych bohaterów również są wykreowane bardzo prawdziwie i interesująco. Akcja skonstruowana jest sposób, że bardzo szybko wciąg czytelnika i bardzo trudno się od lektury oderwać. Podsumowując mogę powiedzieć,że jest to naprawdę świetny kryminał i po jego lekturze wiem na pewno, ze będę chciała sięgnąć po pozostałe książki autorki.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU CZWARTA STRONA i autorce.

Gren WioskaKlamcow3

4 uwagi do wpisu “„Wioska kłamców” Hanna Greń

  1. Pingback: „Północna zmiana” Hanna Greń | Słoneczna Strona Życia

  2. Pingback: Recenzja przedpremierowa – „Miasto głupców” Hanna Greń | Słoneczna Strona Życia

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s